Kurti për mediat zvicerane: Kosova do të dështonte sikur diaspora të mos dërgoj para për tre muaj

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, e ka përshkruar Kosovën si vend ku më së lehti është të vdesësh.

Këtë konstatim e ka dhënë në një intervistë për një gazetë zvicerane.

“Pothuaj nuk është e mundshme të marrësh kapital. Është tmerrësisht vështirë të ndërmarrësh diçka, dhe edhe më vështirë të zhvillosh diçka në aspektin afatgjatë. Në Kosovë vetëm vdekja është e lehtë”, ka thënë Albin Kurti, për gazetën zvicerane, Schweiz am Wochenende.

Kurti ka thënë se Shteti i Kosovës funksionon vetëm falë parave të diasporës. Ka thënë se Shteti do të dështonte sikur për tre muaj të mos çonin para kosovarët që jetojnë jashtë shtetit.

Kurti ka folur edhe për vrasjen e Ivanovicit duke thënë se politikani serb u vra pasi kishte probleme me Presidentin e Serbisë.

“Vrasja e Ivanoviqit është çështje e brendshme serbe”, ka thënë Kurti.

Kurti ka krahasuar Kosovën me Kinën kur ka folur për numrin e ministrave dhe të zëvendësministrave.

“Për shembull gjatë vendimit se sa ministra duhet emëruar. Qeveria aktuale ka 21 ministra dhe 82 zëvendësministra. Janë më shumë se në Kinë. Ky është nepotizëm i qartë, shenjë e korrupsionit shtetëror. T’i shpërblesh anëtarët e familjes dhe veteranët e partisë me poste të tilla nuk është mënyrë e duhur për të ndërtuar një shtet demokratik të bazuar në sundim të ligjit”, ka shtuar ai./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7949,Camëri,108,Editorial,1705,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1284,Iliridë,251,Kosovë,2367,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1774,Reportazh,155,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,495,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kurti për mediat zvicerane: Kosova do të dështonte sikur diaspora të mos dërgoj para për tre muaj
Kurti për mediat zvicerane: Kosova do të dështonte sikur diaspora të mos dërgoj para për tre muaj
Kurti për mediat zvicerane: Kosova do të dështonte sikur diaspora të mos dërgoj para për tre muaj
https://1.bp.blogspot.com/-Z9vmHmuEWyY/Wn8bcbTEQOI/AAAAAAAASOA/Szj3EO7QY808Ul0WyhgbkweEhuEq8gYswCLcBGAs/s640/albin-kurti-3-730x440-1200x630.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Z9vmHmuEWyY/Wn8bcbTEQOI/AAAAAAAASOA/Szj3EO7QY808Ul0WyhgbkweEhuEq8gYswCLcBGAs/s72-c/albin-kurti-3-730x440-1200x630.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/kurti-per-mediat-zvicerane-kosova-do-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/kurti-per-mediat-zvicerane-kosova-do-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy