Lista serbe nuk do ta votojë marrëveshjen e kufirit me Malin e Zi

Lista Serbe ka njoftuar se deputetët e saj nuk do ta votojnë marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi.

Në një komunikatë dërguar medieve serbe, Lista Serbe ka thënë se mediat po japin deklarata të rrejshme kinse janë pajtuar për këtë gjë.

“Nuk është në marrëveshjen e koalicionit me PAN që të përkrahim demarkacionin me Malin e Zi dhe nuk biem pre. Do të vazhdojmë luftën për të mirën e serbëve në Kosovë. I bëjmë vërejtje popullit serb në Kosovë që herë pas here do të ketë tentime që Lista të paraqitet e tillë para të tjerëve. Kjo ka sjellë pasiguri te serbët që jetojnë këtu”, thuhet në njoftim.

Ndërkohë “Zeri.info” raporton se deputeti i SLS-ë, Slobodan Petroviç, tha se do ta votojë marrëveshjen e Demarkacionit, por duke mohuar të ketë dijeni lidhur me qëndrimin e Listës Serbe për këtë marrëveshje.

Sipas Petroviq, deputetët vendosin se si ata duan, por që siç është shprehur ai, SLS-ja është për mbrojtjen e interesave të qytetarëve dhe përmirësimin e jetës së tyre.

“Nuk e di qëndrimin e listës serbe edhe individët kanë të drejtë të vendosin si të duan. Ne jemi për mbrojtjen e interesave të qytetarëve dhe përmirësimin e jetës së tyre. Ne jemi parti e vogël nuk jemi ndonjë faktor vendimmarrës, por sadopak jemi që i shtyjmë përpara zhvillimet në vend. Presim fillimin e seancës”, ka thënë Petroviç./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9280,Camëri,119,Editorial,2037,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1475,Iliridë,289,Kosovë,2694,Kulture,723,Luginë,62,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Lista serbe nuk do ta votojë marrëveshjen e kufirit me Malin e Zi
Lista serbe nuk do ta votojë marrëveshjen e kufirit me Malin e Zi
https://4.bp.blogspot.com/-hO22cs2RK9Y/Wo9NZ4mhqdI/AAAAAAAACU0/9iZdZiYKSs8m5XH2rODz1yCVOKBTxDXGgCLcBGAs/s640/lista-2-3-4.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-hO22cs2RK9Y/Wo9NZ4mhqdI/AAAAAAAACU0/9iZdZiYKSs8m5XH2rODz1yCVOKBTxDXGgCLcBGAs/s72-c/lista-2-3-4.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/lista-serbe-nuk-do-ta-votoje.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/lista-serbe-nuk-do-ta-votoje.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy