Lojërat Olimpike Dimërore/ Alfabeti lëmsh, Shqipëria marshon pas SHBA

Lojërat Olimpike Dimërore janë hapur sot me ceremoninë zyrtare dhe marshimet e delegacioneve, në stadiumin e Pjongccang që do të jetë epiqendra e këtij aktiviteti.Delegacionet e 91 shteteve pjesëmarrëse, me mbi 3 mijë atletë në 102 gara të ndryshme, kanë marshuar me radhë në stadium, në një cermoni që ka lënë të çuditur në fakt shumë prej shikuesve që nuk ishin në dijeni të rregullores.

Kjo për faktin e thjeshtë se ceremonia ka filluar me marshime Greqisë, si zakonisht, pasi është vendi ku lindën Lojërat Olimpike. Por më pas, nuk është zbatuar alfabeti siç e njohim të gjithë, por ai korean, ndaj pas grekëve, me radhë në stadium kanë hyrë Gana, Nigeriam Afrika e Jugut dhe Holanda.

Për të parë Shqipërinë, është dashur të pritet deri në vendin e 48-të në radhë, pas SHBA-së, me Suela Mëhillin si flamurrmbajtëse dhe me Erion Tolën që e ndiqte me stafin teknik dhe përfaqësues të Komiteti Olimpik. Të dy atletët shqiptarë do të marrin pjesë në këtë aktivitet në garën e skive alpin./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Lojërat Olimpike Dimërore/ Alfabeti lëmsh, Shqipëria marshon pas SHBA
Lojërat Olimpike Dimërore/ Alfabeti lëmsh, Shqipëria marshon pas SHBA
https://3.bp.blogspot.com/-Jycjh0UFSPs/Wn43xkkOUtI/AAAAAAAABXc/KK-SqLDjitA7CrJP8mNTNiLdmaemY4UsACLcBGAs/s640/shqiperia-2.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-Jycjh0UFSPs/Wn43xkkOUtI/AAAAAAAABXc/KK-SqLDjitA7CrJP8mNTNiLdmaemY4UsACLcBGAs/s72-c/shqiperia-2.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/lojerat-olimpike-dimerore-alfabeti.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/lojerat-olimpike-dimerore-alfabeti.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy