Marrëveshja e detit, Meta takohet me Moisiun, Meidanin e Berishën

Kreu i shtetit Ilir Meta vijon konsultimet për marrëveshjen e detit me ish-presidentët, Alfred Moisiu, e më pas Rexhep Mejdani dhe Sali Berisha.

Konsultimet e presidentit vijnë pasi ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati hedh hapin zyrtar tek Meta, për të marrë leje për ndarjen e re të detit me Greqinë.

Një ditë më parë, Meta u takua me dy ish presidentët Bujar Nishani dhe Bamir Topi.

Ministria e Jashtme theksoi një ditë më parë se kjo kërkesë bëhet përpara se ekspertët të ulen në tryezën me harta për të piketuar kufijtë detarë.

Në prononcimet e tij publike Bushati ka deklaruar se vendimi i Gjykatës sonë Kushtetuese do të respektohet pikë për pikë për një marrëveshje më të mirë se në 2009-ën./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Marrëveshja e detit, Meta takohet me Moisiun, Meidanin e Berishën
Marrëveshja e detit, Meta takohet me Moisiun, Meidanin e Berishën
https://4.bp.blogspot.com/-jtkkVwiG13w/WoaqYfolu9I/AAAAAAAAS1E/MEo4cKfRQZAYfwP1CfCqCRJjtS1U0zvbACLcBGAs/s640/20160126_133846_26011614-3_A5hl9Y9-1024x753-640x471-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-jtkkVwiG13w/WoaqYfolu9I/AAAAAAAAS1E/MEo4cKfRQZAYfwP1CfCqCRJjtS1U0zvbACLcBGAs/s72-c/20160126_133846_26011614-3_A5hl9Y9-1024x753-640x471-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/marreveshja-e-detit-meta-takohet-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/marreveshja-e-detit-meta-takohet-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy