Marrëveshja për detin, Presidenca: Qeveria s’ka kërkuar “Plotfuqishmëri”

Bisedimet zyrtare midis Shqipërisë dhe Greqisë për zgjidhjen e problemeve dypalëshe dhe veçanërisht ndarjen e kufirit detar, duket se janë realizuar pa dakordësinë e Presidentit të Republikës, Ilir Meta.

Burime nga Presidenca konfirmojnë për mediat se deri tani nuk është kërkuar asnjë Plotfuqishmëri për Marrëveshjen e Detit me fqinjin jugor.

Po ashtu më herët ka reaguar edhe ish-presidenti Nishani që thekson se deri më 24 korrik, ditë kur ai i lëshoi zyrën Presidentit Meta, nuk ka mbërritur asnjë kërkesë nga Qeveria për “Plotfuqishmërinë”.

“Deklaroj se deri më 24 korrik 2017 në Institucionin e Presidentit të Republikës nuk është paraqitur asnjë kërkesë nga Qeveria për “Plotfuqishmërinë” ndonëse tashmë shihet qartë se negociatat dhe bisedimet janë zhvilluar edhe përpara kësaj date. Nëse pas kësaj date ka një kërkesë dhe nëse kjo “Plotfuqishmëri” është dhënë apo jo, kjo mbetet për tu mësuar”, theksohej në reagimin e Nishanit./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Marrëveshja për detin, Presidenca: Qeveria s’ka kërkuar “Plotfuqishmëri”
Marrëveshja për detin, Presidenca: Qeveria s’ka kërkuar “Plotfuqishmëri”
https://4.bp.blogspot.com/-l-fgDg5aUWs/WoFMMA-itAI/AAAAAAAASdc/wbClKu14wjwAjFw_6uvHc6ZxuQR1h1xfgCLcBGAs/s640/Presidencaold1-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-l-fgDg5aUWs/WoFMMA-itAI/AAAAAAAASdc/wbClKu14wjwAjFw_6uvHc6ZxuQR1h1xfgCLcBGAs/s72-c/Presidencaold1-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/marreveshja-per-detin-presidenca.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/marreveshja-per-detin-presidenca.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy