Me pak fat, Shpat Kasapi do bëhet shqiptari i katërt që garon në Eurovision këtë vit

Eurovision-i plot me shqiptarë!

Shpat Kasapi pretendon të përfaqësojë Maqedoninë në Eurovision. Këngëtari nga Shkupi ka treguar për Pop Culture se kënga e tij është dërguar për të kaluar në fazën përzgjedhëse. Ndryshe nga vendi ynë, që zhvillohet Festivali i Këngës në RTSH dhe kënga fituese atje zgjidhet për të shkuar në Eurovision, në Maqedoni këngëtarët dërgojnë këngët e tyre dhe një komision zgjedh cila vlen për në festivalin e këngës.

Shpati tregon se kënga e tij është shumë e bukur dhe beson se do të pëlqehet, një ndërthurje mes Justin Timberlake dhe reggaeton, tek e cila ka dhënë maksimumin. Dhe nuk ka nevojë për ndërhyrjen e tij që kënga të kualifikohet. “Unë jam me këtë, edhe nëse fut mik, nëse kënga nuk vlen, do turpërohesh atje.”

Ermal Meta bashkë me Fabrizio Moro-n u shpallën fitues në Sanremo dhe shkojnë automatikisht në Eurovision, Eugent Bushpepa do të përfaqësojë Shqipërinë, Eleni Foureira gjithashtu shqiptare do përfaqësojë Qipron dhe nëse Shpati zgjidhet, do të jetë i katërti shqiptar në Eurovision këtë vit.

/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Me pak fat, Shpat Kasapi do bëhet shqiptari i katërt që garon në Eurovision këtë vit
Me pak fat, Shpat Kasapi do bëhet shqiptari i katërt që garon në Eurovision këtë vit
Me pak fat, Shpat Kasapi do bëhet shqiptari i katërt që garon në Eurovision këtë vit
https://1.bp.blogspot.com/-oe-edEt27E8/WoHeV6Lcg3I/AAAAAAAASg8/z1BHM51M3KMJ2c33t99uqjlJqG8fzwybQCLcBGAs/s640/4463b8b814001cd161d277623f663a0b.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-oe-edEt27E8/WoHeV6Lcg3I/AAAAAAAASg8/z1BHM51M3KMJ2c33t99uqjlJqG8fzwybQCLcBGAs/s72-c/4463b8b814001cd161d277623f663a0b.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/me-pak-fat-shpat-kasapi-do-behet_12.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/me-pak-fat-shpat-kasapi-do-behet_12.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy