Mediat britanike: Ikim ne, vjen Shqipëria! Rama i ‘thumbon’ në Londër: Shoh investitorë të depresionuar

Mediat britanike, me qëndrime të ashpra kundër Bashkimit Europian, vazhdojnë të raportojnë për mundësinë e anëtarësimit të Shqipërisë në BE.

Gazeta Express komentoi deklaratat e kreut të Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker në Tiranë se “vendi natyral i Shqipërisë është në BE”.

“Juncker po ndjek anëtarë të rinj, ndërsa Britania largohet nga unioni,” shkruan gazeta.

Ndërkohë kryeministri Edi Rama ka gjetur mundësinë që t’i ‘thumbojë’ në Angli.

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Londër, ku mori pjesë në panelin e kryeministrave të Ballkanit Perëndimor në selinë e BERZH-it.

Rama u foksua tek investimet në turizëm, duke i ftuar investitorët të eksplorojnë mundësi të reja.

“Po shoh gjithmonë e më tepër investues të depresionuar në Londër, kështu që mendoj se Ballkani është destinacion i rëndësishëm për ta provuar e për të ngritur moralin”, tha Rama, i cili shkaktoi dhe të qeshura në sallë.

“Më pelqeni zoti Rama, se jeni gjithmonë provokator”, iu përgjigj moderatori.

Kryeministri përmendi edhe burimet e naftës dhe gazit në Shqipëri, duke folur dhe për kontratën e fundit me SHELL.

“Kemi optimizëm të arsyeshëm se ka burime të reja të mëdha të naftës dhe gazit në Shqipëri dhe rajon. Sidoqoftë do të doja të theksoja turizmin si fokusin kryesor së paku për 10 vitet në vijim, sepse ka një kërkesë të madhe dhe që po rritet shumë. Operatorët tanë turistikë janë të detyruar të kthejnë mbrapsht 25% të kërkesës për shkak të mungesës së infrastrukturës sonë pritëse dhe pse shifrat janë rritur në mënyrë të ndjeshme. Kushdo që vjen e të tjerë po kërkojnë të shqyrtojnë mundësi eksplorimi në turizëm, ata janë të mirëpritur për këtë. Ka një arsye për të ardhur në Ballkan në përgjithësi, sepse është një arsye e mirë sepse fitimi është i rëndësishëm”./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7934,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1773,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Mediat britanike: Ikim ne, vjen Shqipëria! Rama i ‘thumbon’ në Londër: Shoh investitorë të depresionuar
Mediat britanike: Ikim ne, vjen Shqipëria! Rama i ‘thumbon’ në Londër: Shoh investitorë të depresionuar
https://1.bp.blogspot.com/-oK6kT6Bpg7M/WpSxQAnafhI/AAAAAAAACq8/wkPOzJOwUSkpEBGHiAT3QXPWo6YVQ86JACLcBGAs/s640/rama-10-300x300.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-oK6kT6Bpg7M/WpSxQAnafhI/AAAAAAAACq8/wkPOzJOwUSkpEBGHiAT3QXPWo6YVQ86JACLcBGAs/s72-c/rama-10-300x300.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/mediat-britanike-ikim-ne-vjen-shqiperia.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/mediat-britanike-ikim-ne-vjen-shqiperia.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy