Mediat e huaja cuditen me dy flamujt në feste, qytetarët: Njerin në zemër, ndërsa tjetrin... (VIDEO)

Në ditën e Pavarësisë së Kosovës, të shumtë kanë qenë ata që kanë diskutuar çështjen e flamurit.Për këtë, në Prishtinë ka qenë prezente dhe media e huaj “TRT World”.

Me dy flamuj në duar, atë kuq e zi të Shqipërisë dhe atë të klatër e të verdhë të Kosovës, gazetari ka pyetur qytetarët se kush është flamuri i tyre.

Mirëpo, përgjigjet e disa prej tyre, sidomos atyre më të rriturve janë me të vërtetë rrëqethëse.

Kjo pasi ata dinë shumë mirë ta lidhin me historinë dhe me një emocion, nuk ngurojnë të tregojnë se flamuri i tyre është ai kuq e zi.

Herë – herë, disa prej tyre e marrin dhe e vendosin në zemër, të tjerë shprehen se pranojnë flamurin e kaltër e të verdhë “prej hallit”, se ashtu identifikohen.

Ndërsa në fund, gazetari thotë:

Duket sikur flamuri kuq e zi e ka historinë dhe kosovarët këtë kanë në zemër, ndërsa flamurin tjetër, e respektojnë”/ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Mediat e huaja cuditen me dy flamujt në feste, qytetarët: Njerin në zemër, ndërsa tjetrin... (VIDEO)
Mediat e huaja cuditen me dy flamujt në feste, qytetarët: Njerin në zemër, ndërsa tjetrin... (VIDEO)
https://2.bp.blogspot.com/-1Q7qQpQ_BHA/WorPwAapyTI/AAAAAAAATGI/0JP2hxtIEyEO8C3V9Z8a6albB5_3JoSkQCLcBGAs/s640/media.png
https://2.bp.blogspot.com/-1Q7qQpQ_BHA/WorPwAapyTI/AAAAAAAATGI/0JP2hxtIEyEO8C3V9Z8a6albB5_3JoSkQCLcBGAs/s72-c/media.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/mediat-e-huaja-cuditen-me-dy-flamujt-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/mediat-e-huaja-cuditen-me-dy-flamujt-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy