Miku i shqiptarëve kujton luftën e Kosovës, kërkon vajzën që i dhuroi lule në Reçak

Ish ambasadori, William Walker, kryetar i OSBE-së në Misionin e Verfikimit të Kosovës në vitet 1998-1999, është nga ata miqtë e shqiptarëve dhe Kosovës, që nuk lë festë të rëndësishme pa vizituar këtë vend. Edhe në këtë 10-vjetor të Pavarësisë, ai ka dashur të festojë në Kosovë, të cilën e quan shtëpinë e tij të dytë.

Walker, sa herë që vjen në Kosovë, bën homazhe në Reçak. Ai shpreh dëshirën për të takuar 4-vjeçaren, e cila i ka dhuruar një lule në Reçak në vitin 1998.
Miku i shqiptarëve thotë ndonëse është e lodhshme rruga nga Uashintoni në Kosovë, dhe do të vazhdojë ta bëjë këtë deri sa të mundet, pasi atë e motivojnë njerëzit e Kosovës dhe dashuria e tyre ndaj tij./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9250,Camëri,117,Editorial,2030,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,287,Kosovë,2683,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Miku i shqiptarëve kujton luftën e Kosovës, kërkon vajzën që i dhuroi lule në Reçak
Miku i shqiptarëve kujton luftën e Kosovës, kërkon vajzën që i dhuroi lule në Reçak
Miku i shqiptarëve kujton luftën e Kosovës, kërkon vajzën që i dhuroi lule në Reçak
https://3.bp.blogspot.com/-E3NmtstWmqw/WoofrXHNaxI/AAAAAAAACIU/6-rEy0Ou52U5BTl3daMQjeSeDEN9hWhMwCLcBGAs/s640/Walker-1-678x379.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-E3NmtstWmqw/WoofrXHNaxI/AAAAAAAACIU/6-rEy0Ou52U5BTl3daMQjeSeDEN9hWhMwCLcBGAs/s72-c/Walker-1-678x379.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/miku-i-shqiptareve-kujton-luften-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/miku-i-shqiptareve-kujton-luften-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy