Ministri serb: Autonomi për shqiptarët – kjo është zgjidhja përfundimtare

“Një autonomi shumë e gjerë për shiptarët, por nën kujdesin e Kushtetues serbe dhe Rezolutës 1244”.

Kjo është zgjidhja përfundimtare për problemin e Kosovës, ka thënë për blicin serb, ministri serb për Zhvillim dhe Inovacion, Nenad Popoviq, njofton Klan Kosova.

Popoviq thotë se autonomia për Kosovën do të ishte edhe në interesin e të gjithë shqiptarëve.

“Është e rëndësishme që të gjithë së bashku, pavarësisht nga dallimet politike, të japim zgjidhjet tona. Unë nuk i kuptoj ata që nuk duan të marrin pjesë në dialog”.

Këto propozime nga pala serbe vijnë tani kur Kosova po përgatitet për të festuar 10 vjetorin e shpalljes së pavarësisë.

/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9222,Camëri,117,Editorial,2023,Ekonomi,506,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1466,Iliridë,286,Kosovë,2668,Kulture,719,Luginë,61,Moti,2,Politik,1896,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ministri serb: Autonomi për shqiptarët – kjo është zgjidhja përfundimtare
Ministri serb: Autonomi për shqiptarët – kjo është zgjidhja përfundimtare
https://1.bp.blogspot.com/-aBkUln3lY7s/Wnbmxp1CIcI/AAAAAAAARaA/2as0hMXnI9UJRU3wWj5G-OmOw5NAS2DuQCLcBGAs/s640/auto_Nenad_Popovic-MC1517696962-640x497.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-aBkUln3lY7s/Wnbmxp1CIcI/AAAAAAAARaA/2as0hMXnI9UJRU3wWj5G-OmOw5NAS2DuQCLcBGAs/s72-c/auto_Nenad_Popovic-MC1517696962-640x497.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ministri-serb-autonomi-per-shqiptaret.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ministri-serb-autonomi-per-shqiptaret.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy