Ministri serb: Kurrë pavarësi për Kosovën sa të kemi Rusinë dhe Kinën

Nuk është ndonjë deklaratë e paditur por megjithatë djeg pasi tregon se sado tolerante të jenë segmente të caktuara të shtetit Sërbia nuk tërhiqet nga ajo që për të përbën plagën më të madhe historike.

Sikurse transmeton “Lajmi.net”, ministri i jashtëm në Serbi, Ivica Daçiq ka ripërsëritur edhe një herë se shteti serb nuk ka asnjë gjasë ta pranojë pavarësinë e Kosovës, edhe pse ka deklaruar se janë të gatshëm për një kompromis në mënyrë që të arrihet një marrëveshje historike.

“Ne duam që të arrijmë një kompromis me Kosovën, por nuk mund ta miratojmë shkëputjen e njëanshme të tyre”, deklaroi ministri serb, i sjellë në shqip nga “lajmi.net”.

Daçiç kritikoi shtete e mëdha që, sipas tij, po i bëjnë presion Serbisë ta njohin pavarësinë e Kosovës.

“Si mund të mos i’u vije turp që të na propozojnë një gjë të tillë. Ne ju kemi treguar se marrëveshja është e domosdoshme me Kosovën, por kjo nuk do të thotë se ne e njohim pavarësinë. Kosova kurrë nuk do të bëhet e pavarur, sepse Serbia ka miq në anën e saj, e mbi të gjitha Rusinë dhe Kinën”, ka përfunduar ministri serb, Ivica Daçiq./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ministri serb: Kurrë pavarësi për Kosovën sa të kemi Rusinë dhe Kinën
Ministri serb: Kurrë pavarësi për Kosovën sa të kemi Rusinë dhe Kinën
https://4.bp.blogspot.com/-KuG50EpvAYw/WnkGo7rWmbI/AAAAAAAAA_M/cdxenrA9Zw0mC1kSGTaXLTOTxeWfmOyvwCLcBGAs/s640/dacic-eu-650x4171-1-420x269.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-KuG50EpvAYw/WnkGo7rWmbI/AAAAAAAAA_M/cdxenrA9Zw0mC1kSGTaXLTOTxeWfmOyvwCLcBGAs/s72-c/dacic-eu-650x4171-1-420x269.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ministri-serb-kurre-pavaresi-per.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ministri-serb-kurre-pavaresi-per.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy