Ministri serb thirrje SHBA dhe Britanisë të tërheqin njohjen e Kosovës

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçië, pas takimit me homologun e tij rus, Sergei Lavrov, tha se 180 vjetori i marrëdhënieve diplomatike është një tregues i marrëdhënieve vërtet miqësore dhe vëllazërore midis Serbisë dhe Rusisë.

Daçiç, në një konferencë për media tha se Serbia është mirënjohëse për mbështetjen e vazhdueshme që Moska i ofron Beogradit për çështjet diskutabile, duke përfshirë çështjen e sovranitetit dhe atë të Kosovës.

Ai vazhdoi me deklaratat e tij duke thënë që do të ishte më logjike që SHBA-të dhe Britania të tërheqin njohjet, se sa Rusia ta pranojë Pavarësinë e Kosovës, transmeton lajmi.net.

“Do të ishte më logjike që SHBA-të, dhe mbretëria e Bashkuar të tërheqin njohjen e Pavarësisë së Kosovës, sesa Rusia ta njohë atë” tha Daçiç.

Duke ju kundërpërgjigjur deklaratave të Presidentit Thaçi, i cili tha se Serbia duhet të heqë dorë nga një “mitologji e rrejshme”, Daçiç tha se këto retorika përbëjnë kërcënimin më të madh në rajonin e Ballkanit.

“Më e logjikshme është që Mbretëria e Bashkuar dhe SHBA-të të tërheqin njohjen e Kosovës, kjo do të ishte diçka që do të ulte retorikën e tillë që paraqet kërcënimin më të madh në rajon” tha në këtë konferencë Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, raporton “Lajmi.net”./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9250,Camëri,117,Editorial,2030,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,287,Kosovë,2683,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ministri serb thirrje SHBA dhe Britanisë të tërheqin njohjen e Kosovës
Ministri serb thirrje SHBA dhe Britanisë të tërheqin njohjen e Kosovës
https://1.bp.blogspot.com/-D926K6wh3Y8/Wo9Nz_ZVMCI/AAAAAAAACU4/4hZc_iw5C8M18B7chSUZm9QXExhXjWokACLcBGAs/s640/dacic-lavro-2-3-4.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-D926K6wh3Y8/Wo9Nz_ZVMCI/AAAAAAAACU4/4hZc_iw5C8M18B7chSUZm9QXExhXjWokACLcBGAs/s72-c/dacic-lavro-2-3-4.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ministri-serb-thirrje-shba-dhe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ministri-serb-thirrje-shba-dhe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy