Mogherini apel Shqipërisë: Mbështesni vendimin e BE për sanksione ndaj Venezuelës

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian, Federika Mogherini, i bën thirrje Shqipërisë, Maqedonisë e Malit të Zi, të mbështesin zgjatjen e sanksioneve të vendosura ndaj Venezuelës. Ne vendimin e Brukselit thuhet se Shqipëria, Maqedonia, e Mali i Zi duhet te vazhdojnë të jenë pjesë e procesit të stabilizim asociimit. BE kërkon nga qeveritë e këtyre vendeve, që politikat e tyre kombëtare të jenë në përputhje me këtë vendim të këshillit.” Sanksionet ndaj Venezuelës u ndërmorën pasi presidenti Nikolas Maduro, u përpoq të krijonte një asamble, e cila kishte në thelb heqjen e të gjitha të drejtave kushtetuese për opozitën, gjë e cila e ka futur vendin në një krizë të thellë. Edhe Shtetet e Bashkuara kanë vënë sanksione ndaj zyrtarëve dhe ish-zyrtareve të Venezuelës, për shkak të korrupsionit te larte dhe ushtrimin e dhunës ndaj popullsisë.f.f/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Mogherini apel Shqipërisë: Mbështesni vendimin e BE për sanksione ndaj Venezuelës
Mogherini apel Shqipërisë: Mbështesni vendimin e BE për sanksione ndaj Venezuelës
https://4.bp.blogspot.com/-Bj0HkZQjpLU/WoTSCAtGgjI/AAAAAAAABu8/V5t_NExqShsBW3YswTXOhK3N5Cku92oOQCLcBGAs/s640/Federika-Mogerini.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-Bj0HkZQjpLU/WoTSCAtGgjI/AAAAAAAABu8/V5t_NExqShsBW3YswTXOhK3N5Cku92oOQCLcBGAs/s72-c/Federika-Mogerini.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/mogherini-apel-shqiperise-mbeshtesni.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/mogherini-apel-shqiperise-mbeshtesni.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy