Në ditën e rrëzimit të bustit, Patozi: Dy gënjeshtrat që na largojnë 27 vjet larg Evropës

Ish deputeti i PD-së Astrit Patozi ka ndarë me publikun një foto të tij gjatë kohës së grevës së urisë kryer nga studentët në vitin e largët 91’ si dhe një të vërtetë të hidhur për ditët e sotme.

 

Përmes një postimi në rrjetin social, Patozi shkruan se plot 27 vjet më vonë, askujt nuk do t’ja merrte mendja se do të ishim në mëshirën e “Rilindjes” së të majtëve të Ramës e “Republikës së Re” të Bashës. Këto dy epitema, Patozi i cilëson si dy prej gënjeshtrave më të mëdha që e largojnë Shqipërinë 27 vjet larg nga Evropa, që dikur ëndërrohej nga studentët.

ATËHERË KUR NUK MUND TA DINIM…

Një kujtim i bukur në vitin e largët 1991. Me një grup studentësh dhe pedagogësh nga Kavaja, pjesëmarrës të grevës së urisë, që kulmoi më 20 shkurt me rrëzimin dhe heqjen zvarrë të bustit të diktatorit.

Atëherë, kur askush nuk mund ta dinte dhe as nuk mund ta merrte dot me mend se pas 27 vjetësh do të ishim në mëshirën e “Rilindjes” dhe të “Republikës së Re”, dy gënjeshtrave të mëdha, që të marra së bashku, e largojnë sot pothuajse po aq sa në atë kohë Shqipërinë nga Europa./ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Në ditën e rrëzimit të bustit, Patozi: Dy gënjeshtrat që na largojnë 27 vjet larg Evropës
Në ditën e rrëzimit të bustit, Patozi: Dy gënjeshtrat që na largojnë 27 vjet larg Evropës
Në ditën e rrëzimit të bustit, Patozi: Dy gënjeshtrat që na largojnë 27 vjet larg Evropës
https://1.bp.blogspot.com/-nsN2btpkxZM/Wowzc50O0TI/AAAAAAAATMM/_0KQKljqdREhRzgW_uRI-CMd6qT6H5nsQCLcBGAs/s640/stastuja.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-nsN2btpkxZM/Wowzc50O0TI/AAAAAAAATMM/_0KQKljqdREhRzgW_uRI-CMd6qT6H5nsQCLcBGAs/s72-c/stastuja.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ne-diten-e-rrezimit-te-bustit-patozi-dy.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ne-diten-e-rrezimit-te-bustit-patozi-dy.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy