Në pranverë nis restaurimi i urës 300 vjeçare të Shën Prodhomit në Voskopojë

Kreu i qeverisë Edi Rama, ka uruar këtë mëngjes me pamje nga Voskopoja e zbardhur nga dëbora. Një nga pikat më të frekuentuara turistike, e ka shndërruar Voskopojën në destinacionin më besnik të turistëve.

Rama përmes një videoje të shpërndarë ka lajmëruar se këtë pranverë do të nis restaurimi i urës 300 vjeçare.

“Mirëmëngjes dhe me këto pamje nga ura 300 vjeçare e Shën Prodhomit, që këtë pranverë do të restaurohet tërësisht duke krijuar bashkë me Manastirin e Shën Prodhomit dhe 4 kishat e restauruara tanimë të Voskopojës një destinacion të ri dhe të kompletuar turistik për zonën, ju uroj një ditë të mbarë.

Për të evituar dëmtimin e këtij monumenti kulture të kategorisë së parë nga mjetet e rënda, ura do të jetë e dedikuar vetëm për këmbësorët dhe paralelisht me të do të ndërtohet një urë e re që do të shërbejë posaçërisht për transportin e makinave”, shkruan Rama në Facebook./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7888,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2348,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Në pranverë nis restaurimi i urës 300 vjeçare të Shën Prodhomit në Voskopojë
Në pranverë nis restaurimi i urës 300 vjeçare të Shën Prodhomit në Voskopojë
https://3.bp.blogspot.com/-auAgcPfEijo/Wo1EIkalb4I/AAAAAAAATQ8/3piFf8MOfYA7GFvkpouM_1Uw8grztZrywCLcBGAs/s640/ura-e-prodhomit-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-auAgcPfEijo/Wo1EIkalb4I/AAAAAAAATQ8/3piFf8MOfYA7GFvkpouM_1Uw8grztZrywCLcBGAs/s72-c/ura-e-prodhomit-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ne-pranvere-nis-restaurimi-i-ures-300.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ne-pranvere-nis-restaurimi-i-ures-300.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy