Në tekstet shkollore skandalet nuk kanë të ndalur edhe tek përrallat: “Dua të martohem me vajzën time”

Moderatorja Aulona Musta, ka ndarë një shqetësim me të gjithë ndjekësit e saj në Instagram. Ajo ka publikuar një videeo, të cilën ia kishte nisur një nënë shumë e shqetësuar për përmbajtjen e saj. Siç shpjegon Musta në përshkrim, nëna në fjalë po e shihte përrallën e filmuar, me të bijën katër vjeçare dhe mbeti e terrorizuar nga çfarë kishte parë.

Filmi i animuar flet për një mbret, i cili i kishte premtuar të shoqes para se të vdiste, se do të martohej vetëm me një grua më të bukur se ajo. Pasi kërkoi e kërkoi, mbreti doli në përfundimin se e vetmja më e bukur se gruaja e tij e ndjerë, ishte e bija dhe se duhet të martohej me të. Edhe e bija, edhe ndihmësi i mbretit, e kundërshtuan këtë vendim.

“Këtë videon ma nisi një nënë, me shumë të drejtë, e shqetësuar me përmbajtjen e kesaj përralle, të cilen po e shikonte me vajzen e saj 4 vjeçare. Kur e pashë edhe vetë u terrorizova. Si ka mundësi që transmetohen përralla te tilla? Ka njeri përgjegjës që kontrollon përmbajtjen dhe atë që publikohen për fëmijët? Si t’ja shpjegosh një fëmije që shikon i çoroditur filmat vizatimor, ku babai kërkon të martohet me vajzën e tij?! Skandaloze! Skandaloze!”, shkruan ajo./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Në tekstet shkollore skandalet nuk kanë të ndalur edhe tek përrallat: “Dua të martohem me vajzën time”
Në tekstet shkollore skandalet nuk kanë të ndalur edhe tek përrallat: “Dua të martohem me vajzën time”
https://4.bp.blogspot.com/-LmJTJE5kYpA/WoI1AD-jo-I/AAAAAAAABmo/7BlfbWeaCB8P4SbkzT6BZxqJ-1RIvIQtACLcBGAs/s640/perralla.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-LmJTJE5kYpA/WoI1AD-jo-I/AAAAAAAABmo/7BlfbWeaCB8P4SbkzT6BZxqJ-1RIvIQtACLcBGAs/s72-c/perralla.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ne-tekstet-shkollore-skandalet-nuk-kane_13.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ne-tekstet-shkollore-skandalet-nuk-kane_13.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy