New York: Muzeu Metropolitan i Artit me emblemën Kastriotëve, miliona vizitore

Në një postim, në llogarinë e tij në rrjetin shoqëror Facebook, piktori i njohur Astrit Tota, ka postuar një fotografi të marrë nga Muzeumi Metropolitian në qytetin e New Yorkut, ku në ballë të një koleksioni të sendeve të ekspozuara shikohet edhe “Shqiponja dykrenare e Gjergj Koastriotit Skenderbeu”.

Fotografia, është realizuar nga Nexhmije Tota, në Muzeun Metropolitan i Artit, në atë që njihet si një destinacion egalitar për brezat e dashuruar të artit, madje edhe për ata që kan shancin të bëjnë një vizitë në këtë qytet, duke vizituar Muzeun Metropolitan i Artit dhe posterin origjinal të kësaj embleme të Kastriotve : “Shqiponjën dykrenare të Gjergj Koastriotit Skenderbeut”, e cila në sfond është ngjyrë kafe dhe në mes të saj Shqiponja karaktaristike e flamurit të Skendërbeut, e zezë.

Miliona njerëz nga e gjithë bota, thuhet se e kanë vizituar këtë muze që nga themelimi i saj në 1870, ndërkohë, që zyrtarët e saj thonë se numri i vizitorve nga vendet e huaja - turistët, por edhe vizitorët nga Shtetet e Bashkuara, e kanë rritur ndjeshëm në vitet e fundit interesimin për Muzeun Metropolitan i Artit të qytetin e New Yorkut./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: New York: Muzeu Metropolitan i Artit me emblemën Kastriotëve, miliona vizitore
New York: Muzeu Metropolitan i Artit me emblemën Kastriotëve, miliona vizitore
https://4.bp.blogspot.com/-HHXX24cxGHU/WniXDCngBtI/AAAAAAAARlQ/2yCcs2qcKNkNrW44U5WWpW3YnUwzHnKIQCLcBGAs/s640/lllll-1200x630-640x336.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-HHXX24cxGHU/WniXDCngBtI/AAAAAAAARlQ/2yCcs2qcKNkNrW44U5WWpW3YnUwzHnKIQCLcBGAs/s72-c/lllll-1200x630-640x336.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/new-york-muzeu-metropolitan-i-artit-me_5.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/new-york-muzeu-metropolitan-i-artit-me_5.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy