Nisma për forcimin e marrëdhënieve me SHBA-në, anija ushtarake amerikane ankorohet në Vlorë (VIDEO)

Anija e flotës ushtarake amerikane, “Ross” ka mbërritur në Gjirin e Vlorës në kuadër të një nisme për forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve mes SHBA dhe Shqipërisë si dhe përkushtimin e të dy vendeve për stabilitetin në rajon.

Anija do të qëndrojë tre ditë për një program të bashkëpunimit ushtarak dypalësh.

Në ceremoninë e mbërritjes ishin të pranishëm zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, ambasadori amerikan Donald Lu, si dhe drejtues të lartë të Forcave të Armatosura shqiptare.

Anija “Ross” ka në bord një ekuipazh prej 350 vetë dhe ka qenë pjesë e dhjetëra operacioneve ushtarake, ku më i fundit i tyre në Siri.

Pas Shqipërisë, anija do t’i drejtohet Spanjës dhe më pas SHBA./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7949,Camëri,108,Editorial,1705,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1284,Iliridë,251,Kosovë,2367,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1774,Reportazh,155,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,495,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Nisma për forcimin e marrëdhënieve me SHBA-në, anija ushtarake amerikane ankorohet në Vlorë (VIDEO)
Nisma për forcimin e marrëdhënieve me SHBA-në, anija ushtarake amerikane ankorohet në Vlorë (VIDEO)
Nisma per forcimin e marrëdhënieve me SHBA-në, anija ushtarake amerikane ankorohet në Vlorë (VIDEO)
https://2.bp.blogspot.com/-dVjUvCrkL9g/WoAnC2WguPI/AAAAAAAASUs/x7sJsFnbcpEqd9Qk4CDaR6rGPnZx9mesQCLcBGAs/s640/5-5-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-dVjUvCrkL9g/WoAnC2WguPI/AAAAAAAASUs/x7sJsFnbcpEqd9Qk4CDaR6rGPnZx9mesQCLcBGAs/s72-c/5-5-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/nisma-per-forcimin-e-marredhenieve-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/nisma-per-forcimin-e-marredhenieve-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy