Nuk kemi parë gjë akoma…! Faturat e ujit do të rriten, parashikimi për Tiranën në 36 mijë lekë/muaj

Qytetarët mund të përballen shumë shpejt me tarifa më të shtrenjta të ujit. Enti Rregullator i Ujit thotë se mund të shkohet në faturë mujore që arrin deri në 5 për qind të shpenzimeve mujore të një familjeje shqiptare.

Baza e matjes së shpenzimeve është marrë nga INSAT dhe llogaritet mbi 70 mijë lekë në muaj.

“Ne gjatë punës tonë marrim si kriter bazë, 5 për qind të shpenzimeve për familje dhe akoma kemi goxha hapësirë për këtë punë”,- thotë kreu Entit Rregullator, Ndriçim Shani.

Nëse merret për bazë që shpenzimet mesatare të një familjeje në Shqipëri janë mbi 70 mijë lekë në muaj, atëherë me metodologjinë e re të vendosjes së tarifave që kërkon Enti Rregullator i Ujit, fatura mujore mund të shkojë mbi 3600 lekë për klientët familjarë.

Kjo do të sillte nga trefishim deri në rritje me një të tretën e faturës për çdo konsumator.

Çmimet e furnizimit publik me ujë vendosën nga Enti i Ujit, pas propozimeve që vijnë nga pushteti lokal që administron ujësjellësat./TCH/
/ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Nuk kemi parë gjë akoma…! Faturat e ujit do të rriten, parashikimi për Tiranën në 36 mijë lekë/muaj
Nuk kemi parë gjë akoma…! Faturat e ujit do të rriten, parashikimi për Tiranën në 36 mijë lekë/muaj
https://2.bp.blogspot.com/-pygG9GPv7Yc/WpYBet7WlYI/AAAAAAAACuA/jDwz2JLtpxAhNdLNT6xbBhOcxu_0NnWpACLcBGAs/s640/Water-300x300.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-pygG9GPv7Yc/WpYBet7WlYI/AAAAAAAACuA/jDwz2JLtpxAhNdLNT6xbBhOcxu_0NnWpACLcBGAs/s72-c/Water-300x300.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/nuk-kemi-pare-gje-akoma-faturat-e-ujit.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/nuk-kemi-pare-gje-akoma-faturat-e-ujit.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy