Paditet ambasadorja e Shqipërisë në Gjenevë, ja 9 akuzat

Brenda kallëzimit janë dorëzuar prova për përdorimin e një makine private me targa diplomatike, duke i dhënë kështu shtetit kosto financiare dhe jo vetëm. Në përdorim të këtij automjeti ka qenë një punonjëse e ambasadës Dorina Xhixho, vajza e Pirro Xhixhos ish kreut të AKEP. Kodra akuzohet për abuzime në metodat e ofertimit dhe tenderimit, në kundershtim me proçedurat e miratuara nga Ministria e Financave.

Makina private me targa diplomatike

Skandali thellohet, teksa mes të akuzash të tjera të natyrës administrative, Zoto akuzon ambasadoren se nuk kryente pagesat nëpërmjet bankës, siç është obligimi ligjor, por i kryente pagesat me para në dorë. Për më tepër, Kodra ka cënuar banesën e ish-diplomates duke ndryshuar kontratën e qirasë./ZgjohuShqiptar.info

Kallëzimi i plotë:


/tiranapost.al

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7893,Camëri,108,Editorial,1681,Ekonomi,412,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2349,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1765,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Paditet ambasadorja e Shqipërisë në Gjenevë, ja 9 akuzat
Paditet ambasadorja e Shqipërisë në Gjenevë, ja 9 akuzat
https://4.bp.blogspot.com/-N_GJ_JtkEbc/Wn1TCySuXSI/AAAAAAAASDY/71prho7FdcMnmhWr4S9QJH92sCW2173RQCLcBGAs/s640/324062_m.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-N_GJ_JtkEbc/Wn1TCySuXSI/AAAAAAAASDY/71prho7FdcMnmhWr4S9QJH92sCW2173RQCLcBGAs/s72-c/324062_m.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/paditet-ambasadorja-e-shqiperise-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/paditet-ambasadorja-e-shqiperise-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy