Parajsa mbi tokën e Shqipërisë, super resorti Pacollit në pyllin e Divjakës (VIDEO-Projekt)

Në kufi me parkun e Divjakës është projektuar të ngrihet një resort turistik 3300 metra katrorë. Bëhet fjalë për një resort të përmasave të mëdha, i cili do ndërtohet nga biznesmeni i njohur kosovar Behgjet Pacolli.

Në faqen zyrtare në internet të kompanisë te Bexhet Pacollit “Mabetex” është bërë publik projekti, bashkë me fotot se si do të jetë dhe hapësirën që do të zë.

Siç thuhet në projekt, resorti do të shtrihet në mbi 1170 hektarë dhe do të ketë 7 km plazh, raporton ZgjohuShqiptar.info

Po ashtu, në këtë Park Nacional, do të ketë mbi 60 villa e dhjetëra hotele me 5 yje. Në të do të realizohen ishuj e oaza.

Projekti do te jete një super resot turstik i cili do të kushtoj qindra milionë dollarë.

“Plani i zhvillimit për Shqipërinë nëpërmjet “Divjaka Resort” paraqet një mundësi të jashtëzakonshme ekonomike dhe sociale për banorët e zonës dhe për vendin në tërësi. Do të krijojë stimul për sektorin e buqësisë dhe do të zhvillojë komunikimin dhe transportin. Ky resort ofron mundësi për rizhvillimin e mjedisit, duke ofruar siguri për kafshët e egra të parkut” - thuhet në projektin e publikuar nga kompania Mabetex, e cila është në pronësi të Behgjet Pacolli./ZgjohuShqiptar.info

Për më shumë, shihni videon e mëposhtme:


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Parajsa mbi tokën e Shqipërisë, super resorti Pacollit në pyllin e Divjakës (VIDEO-Projekt)
Parajsa mbi tokën e Shqipërisë, super resorti Pacollit në pyllin e Divjakës (VIDEO-Projekt)
https://3.bp.blogspot.com/-qQPJmIXUInI/WLRoQxbNs_I/AAAAAAAAKJU/wNg-dDN5Qhoya6XRVdYd0eQBL9vgrBX3gCLcB/s320/16833036_10212119792614387_1282190618_o-800x450.png
https://3.bp.blogspot.com/-qQPJmIXUInI/WLRoQxbNs_I/AAAAAAAAKJU/wNg-dDN5Qhoya6XRVdYd0eQBL9vgrBX3gCLcB/s72-c/16833036_10212119792614387_1282190618_o-800x450.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/parajsa-mbi-token-e-shqiperise-super.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/parajsa-mbi-token-e-shqiperise-super.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy