Paramilitarët grekë lëvizin në jugun e Shqipërisë

Paramilitarë grekë, të njohur me emrin “Legjionet e Shenjta”, kanë lëvizur me autobuzë nëpër jugun e Shqipërisë. Fillimisht me roba civile kanë shkuar në Dragot të Tepelenës, ku po ndodhin zhvarrimet e ushtarëve të luftës italo-greke dhe më tej tek varrezat në Këlcyrë. Kanë shkuar më pas në Dropull, ku janë veshur me tesha ushtarake duke u ndalur në Jorgucat, Derviçan dhe në varrezat e ushtarëve grekë në Bularat. Gjatë lëvizjeve të tyre kanë bërë fotografi me flamurin irredentist të Aneksimit të Jugut të Shqipërisë.

Sipas informatave që ka siguruar news-start.info, nesër në Athinë do të ketë një paradë dhe manifestime shtetërore për aneksimin e jugut të Shqipërisë të ndodhur më 1914.

Këto veprime të paramilitarëve grekë vijnë në kohën pas disa deklaratave kërcënuese nga Presidenti i Greqisë Prokopis Pavlopulos.

/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Paramilitarët grekë lëvizin në jugun e Shqipërisë
Paramilitarët grekë lëvizin në jugun e Shqipërisë
Paramilitarët grekë lëvizin në jugun e Shqipërisë
https://1.bp.blogspot.com/-LqIhNQRBbkM/WoBmCLYqBbI/AAAAAAAASYE/Ek_l-yMOMxgCr25PXYcUEAjkg82-seRVwCLcBGAs/s640/1.-1-300x300.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-LqIhNQRBbkM/WoBmCLYqBbI/AAAAAAAASYE/Ek_l-yMOMxgCr25PXYcUEAjkg82-seRVwCLcBGAs/s72-c/1.-1-300x300.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/paramilitaret-greke-levizin-ne-jugun-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/paramilitaret-greke-levizin-ne-jugun-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy