Përmbytjet në Shqipëri, në foto

Reshjet e dendura të fundjavës dhe prurjet nga malet e Pindit në Greqi sollën dhe fryrjen e lumit Vjosa.

Në disa zona të Vlorës dhe Fierit, lumi ka dalë nga shtrati dhe ujërat kanë nisur të hyjnë nëpër banesa. Gjatë natës dhe mëngjesit janë kryer evakuime në banesat më të rrezikuara.

Krahas Vjosës, edhe lumi Shkumbin ka dale nga shtrati pranë Urës së Rrogozhinës dhe Çermës. Ndërsa në Gjirokastër banorët raportojnë se Ura e Hoshtevës, në Zagori, monument kulture i kategorisë së parë është rrëmbyer nga ujrat e lumit të Zagorisë.

Probleme nga moti i keq, si përmbytja dhe defektet në linjat e energjisë elektrike, raportohen edhe në disa qytete të tjera të vendit. /TCH//ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7934,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1773,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Përmbytjet në Shqipëri, në foto
Përmbytjet në Shqipëri, në foto
https://1.bp.blogspot.com/-toECM6miPso/Wney2yPG88I/AAAAAAAAA7s/H9stSbfgA_4AzUOVGXPy4G-_4WJyNOQhgCLcBGAs/s640/trop-640x384.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-toECM6miPso/Wney2yPG88I/AAAAAAAAA7s/H9stSbfgA_4AzUOVGXPy4G-_4WJyNOQhgCLcBGAs/s72-c/trop-640x384.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/permbytjet-ne-shqiperi-ne-foto.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/permbytjet-ne-shqiperi-ne-foto.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy