Persona NON GRATA në Greqi, 82-vjeçari shqiptar: Më kthyen pas se jam çam

Një burrë i thyer në moshë, plotë 82- vjeç, është përballur me egërsinë dhe anën e errët të policisë kufitare greke.

Ai ka tentuar të shkojë në Çamëri, në venin ku ka lindur, pasi është rritur në Shqipëri, për të vizituar edhe një herë, për herë të fundit, varret e eshtrat e të parëve të tij.

Qemal Dine ka treguar se e kanë kthyer në kufi policët grekë, për arsyen e vetme se ishte çam, pa i dhënë asnjë shpjegim tjetër. Madje, ata i kanë vënë edhe kryq në pasaportë, duke e konsideruar person NON GRATA.

Rrjedhimisht, të moshuarit 82-vjeçar i është ndaluar përjetë hyrja në Greqi dhe shmallimi me eshtrat e të parëve të tij.

Kjo nuk është hera e parë që forcat e kufirit në Greqi kthejnë pas dhe nuk lejojnë shqiptarët të hyjnë në shtetin e tyre, e veçanërisht nëse ata janë me origjinë të largët nga Çamëria?/ZgjohuShqiptar.info

greqi
NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Persona NON GRATA në Greqi, 82-vjeçari shqiptar: Më kthyen pas se jam çam
Persona NON GRATA në Greqi, 82-vjeçari shqiptar: Më kthyen pas se jam çam
Persona NON GRATA në Greqi, 82-vjeçari shqiptar: Më kthyen pas se jam çam
https://3.bp.blogspot.com/-tSjj463XQ-A/WpADs5f8ojI/AAAAAAAATYQ/WvR7vQjOsq8KCOSG-u6W5ZKFumTE7tO0gCLcBGAs/s640/20161105_213344.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-tSjj463XQ-A/WpADs5f8ojI/AAAAAAAATYQ/WvR7vQjOsq8KCOSG-u6W5ZKFumTE7tO0gCLcBGAs/s72-c/20161105_213344.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/persona-non-grata-ne-greqi-82-vjecari.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/persona-non-grata-ne-greqi-82-vjecari.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy