Plani sllavo-maqedonas që do zhduk shqiptarinë në Maqedoni

Shkrimtari dhe analisti i njohur shqiptar nga Maqedonia, Nijazi Muhamedi rrëfen të vërtetën e hidhur për shqiptarët në procesin e negociatave për emrin e Maqedonisë.

Ai thekson se emri i Maqedonisë do ta godasë rëndë mbi identitetin e shqiptarëve në Maqedoni, njofton agjencia e lajmeve ZgjohuShqiptar.info.

“Perse “emri i ri ,cilido qe te zgjidhet:Gorna Makedonija apo Nova Makedonija(Skopje”) ne mediat shqiptare perkthehet ,kur ne propozimin e Nimicit thuhet qarte se do jete vetem sllavisht(po me germa latine) dhe nuk do lejohet perkthimi i tij ne shqip?Perse fshihet ajo qe shkruan qarte ne Propozimin e Nimicit se identiteti juridik,pra shtetesia per shqiptaret do te jete gornomakedonska dhe se identiteti i “gjithe qytetareve do jete gornomakedonci”;perse fshihet se gjithe koncepti i identitetit shteteror te Maqedonise si territor etnik i vetem i gornomakedoncave(perfshire aty shqiptaret ne Maqedoni) mbi te cilin Nimic ka ngritur “zgjidhjen e kontestit te emrit”,duke legjitimuar “sllavicitetin e tere territorit,pra edhe te pjeses shqiptare te Maqedonise, eshte marre nga Enciklopedia e ASHAMIT..?”, thekson Muhamedi./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Plani sllavo-maqedonas që do zhduk shqiptarinë në Maqedoni
Plani sllavo-maqedonas që do zhduk shqiptarinë në Maqedoni
Plani sllavo-maqedonas që do zhduk shqiptarinë në Maqedoni
https://2.bp.blogspot.com/-BZrukPVOzsQ/WnSdiKBWZsI/AAAAAAAARKk/1objm0cVtqgcJRa2x8sbFm4QJuEVrvRFACLcBGAs/s640/foto-1.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-BZrukPVOzsQ/WnSdiKBWZsI/AAAAAAAARKk/1objm0cVtqgcJRa2x8sbFm4QJuEVrvRFACLcBGAs/s72-c/foto-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/plani-sllavo-maqedonas-qe-do-zhduk.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/plani-sllavo-maqedonas-qe-do-zhduk.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy