“Plumb në ballë do t’i jepja”, ish-deputeti shqiptar ne maqedoni kërcënohet me vdekje

Pas kryeministrit Zoran Zaev edhe kreu i Aleancës për Shqiptarët, ish-deputeti shqiptar i Maqedonisë Ziadin Sela vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes me kërcënimet me vdekje nëpërmjet rrjeteve sociale.

“Kursum vo glava bi mu dal…(plumb në ballë do ti jepja)”; “Më e leverdishme të ishte likuiduar atëherë…; “Duhet të vritet”, janë disa nga kërcënimet që janë bërë në rrjetet sociale ndaj kreut të ASH-së.

Nga kjo parti thonë se rrjetet sociale janë të mbushura me kërcënime ndaj kryetarit të tyre, por nëse është ngritur kallëzim penal për kërcënimet ndaj Zaevit, atëherë policia të bëj punën e saj si për të gjithë.

Vetëm pak muaj më parë Ziadin Sela u masakrua brenda Kuvendit të Maqedonisë dhe mbijetoi vetëm pasi autorët kujtuan se kishte vdekur.

MPB njoftoi se do të ngrejë padi penale kundër një personi që përmes “Facebook”-ut ka kërcënuar me vrasje kryeministrit Zoran Zaev.

“Deri tani janë detektuar gjashtë vepra penale për kërcënime ndaj kryeministrit, dhe se të gjitha ato janë dokumentuar, duke njoftuar edhe Prokurorinë Publike.

Sektori për kriminalitet kompjuterik dhe forenzikë digjitale pranë MPB-së në përputhje me kompetenca ka dokumentuar dhe procesuar mbi 30 raste ku përmes rrjeteve sociale janë kërcënuar bartës të funksioneve shtetërore, por edhe keqpërdorimi i të dhënave të tyre.

Por së fundi është rasti me kryeministrin Zaev që një person, konkretisht një shtetase përmes profilit të saj në ‘Facebook’ ka kërcënuar Zaevin, dhe pas saj janë kërcënuar edhe persona të tjerë që janë evidentuar”.

MPB në koordinim me policinë ndërkombëtare dhe rrjetin social “Facebook”, do të bëjë kallëzim penal./INA/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7949,Camëri,108,Editorial,1705,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1284,Iliridë,251,Kosovë,2367,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1774,Reportazh,155,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,495,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Plumb në ballë do t’i jepja”, ish-deputeti shqiptar ne maqedoni kërcënohet me vdekje
“Plumb në ballë do t’i jepja”, ish-deputeti shqiptar ne maqedoni kërcënohet me vdekje
https://3.bp.blogspot.com/-rNKetBd3QTs/WoAsUXYwSwI/AAAAAAAASU8/I6wHv_SrDUULDS21LPaQJsEX89uP0G0agCLcBGAs/s640/Sela.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-rNKetBd3QTs/WoAsUXYwSwI/AAAAAAAASU8/I6wHv_SrDUULDS21LPaQJsEX89uP0G0agCLcBGAs/s72-c/Sela.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/plumb-ne-balle-do-ti-jepja-ish-deputeti.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/plumb-ne-balle-do-ti-jepja-ish-deputeti.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy