Polonia në OKB: Kosovën e shohim plotësisht të aftë të menaxhojë të ardhmen e saj

Përfaqësuesja e Polonisë në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, ka thënë se shteti i saj e sheh Kosovën si plotësisht të aftë që të menaxhojë të ardhmen e saj

Gjatë fjalimit të saj në Këshillimin e Sigurimit, ajo tha se nuk ka më nevojë që të mbahen kaq shpesh mbledhje të këshillit për raportimin e Kosovës, duke shtuar se ka ardhur koha që të rishikohet qëndrimi i UNMIK-ut në Kosovë, shkruan Indeksonline.

Ky është fjalimi i saj:

Mendojmë që nuk duhet të ketë shpeshtësi kaq të madhe të mbledhjeve të OKB-së për raportimin e Kosovës. Gjithashtu mendojmë se ka ardhur koha që të rishikohet qëndrimi i UNMIK-ut në Kosovë. Me njohjen e pavarësisë së Kosovës në vitin 2008, ne besojmë se institucionet janë të afta të realizojnë zhvillimet brenda vendit. Kërkohet angazhim i plotë në mënyrë që të bëhen reformat e nevojshme sipas të drejtë ndërkombëtare.

Sa i përket Gjykatës Speciale, duam të lavdojmë deklaratën e Thacit se Gjykata Speaicle nuk mund të revokohet dhe as nuk do të revokohet. Ne këtë e marrim si një shenjë të nivelit më të lartë të rëndësisë së punës së papenguar të kësaj gjykate dhe një rrugëtim të duhur në euroatlantikë.

Shohim përmirësime të qeverisjes së mirë në Kosovë. Përpjekjet duhet të përqendrohen në luftimin e korrupsionit për të siguruar të gjithë qytetarëve jetë të barabartë.

Gjithashtu dënojmë fuqishëm vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviqit, duke shprehur shpresën tonë se organet e Kosovës të ndjekin dhe të hetojnë vrasjen dhe të dërgojnë para drejtësisë kryesit e këtij krimi.

Do përfundoja këtë fjalim timin duke thënë se Polonia e sheh Kosovën si plotësisht të aftë të menaxhojë të ardhmen e saj./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7893,Camëri,108,Editorial,1681,Ekonomi,412,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2349,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1765,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Polonia në OKB: Kosovën e shohim plotësisht të aftë të menaxhojë të ardhmen e saj
Polonia në OKB: Kosovën e shohim plotësisht të aftë të menaxhojë të ardhmen e saj
https://4.bp.blogspot.com/-b7Mc_i2WBwM/Wnu_x_s9VUI/AAAAAAAABKM/wrZlAV0fox4KHYiRIxykC1qGKsOEKrqgwCLcBGAs/s640/dacic1.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-b7Mc_i2WBwM/Wnu_x_s9VUI/AAAAAAAABKM/wrZlAV0fox4KHYiRIxykC1qGKsOEKrqgwCLcBGAs/s72-c/dacic1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/polonia-ne-okb-kosoven-e-shohim.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/polonia-ne-okb-kosoven-e-shohim.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy