Prekëse/ Familja nga Gramshi jeton ne varfëri, fëmijët hanë vetëm përshesh me ujë (VIDEO)

Një familje me gjashtë anëtarë jetojnë si në kohët e mesjetës. Pa drita, ata vuajnë për bukën e gojës. Kjo familje nga Gramshi jeton në varfëri të skajshme. Edhe pse në Shqipëri, rasti i saj, fatkeqësisht, nuk është i vetmi.

News 24 tregon për familjen Kume në fshatin Sarasel të Gramshit ku kamera ka fokusuar kushtet e vvshtira të jetesës që vuajnë dhe fëmijët.

Sipas televizionit, pjesëtarët e familjes jetojnë në një banesë të rrënuar, ku ushqimi i përditshëm për ta është buka e thatë dhe uji.

Gruaja e shtëpisë thotë:

Hamë përshesh me ujë, bukë thatë… Pa energji elektrike për tre muaj. Nuk kam lekë t’i paguaj. Kam 50 mijë lekë për të paguar”.

Djali i madh i familjes është Eri. Ai është në klasën e katërt dhe punon si të ishte një burrë i madh, Ai detyrohet që të kryejë punë të rënda për të ndihmuar familjen.

Eri thotë:

Do ta ndihmojmë mamin, s’kemi për të ngrënë. Nuk kemi po mos ndihmuam. Detyrat i bëj jashtë se nuk kam drita, na i kanë prerë se nuk kishim lekë t’i paguanim”.

Por, familja Kume vuan edhe mungesën e energjisë elektrike. Kjo pasi ata nuk mundën ta paguajnë dhe ja kanë prerë. Kështu, fëmijët detyrohen që të mësojnë në dritën e diellit pasi errësira e natës i ka pushtuar përveç dhe varfërisë.

Të ardhurat e vetme që ka familja është ndihma ekonomike ku me të detyrohet të paguajë autobusin për të dërguar fëmijët në shkollë./ZgjohuShqiptar.info


NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7981,Camëri,108,Editorial,1715,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Prekëse/ Familja nga Gramshi jeton ne varfëri, fëmijët hanë vetëm përshesh me ujë (VIDEO)
Prekëse/ Familja nga Gramshi jeton ne varfëri, fëmijët hanë vetëm përshesh me ujë (VIDEO)
https://1.bp.blogspot.com/-SK2Uds4-ST4/WpIG_TQq1nI/AAAAAAAACgw/gkxMYEcT9Yk-2KzXDdbv-rH3XZuRKoyxQCLcBGAs/s640/Screenshot_6-49.png.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-SK2Uds4-ST4/WpIG_TQq1nI/AAAAAAAACgw/gkxMYEcT9Yk-2KzXDdbv-rH3XZuRKoyxQCLcBGAs/s72-c/Screenshot_6-49.png.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/prekese-familja-nga-gramshi-jeton-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/prekese-familja-nga-gramshi-jeton-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy