President i përbashkët Shqipëri-Kosovë? Ja si përgjigjet zëdhënësja e BE

Komisioni Europian ka reaguar këtë të hënë pas deklaratave të Kryeministrit Edi Rama për një president të përbashkët me Kosovën.

Në përgjigje të interesit të gazetarëve në lidhje me këto deklarata, zëdhënësja për Politikat e Jashtme dhe Sigurinë në Bashkimin Europian, Catherine Ray u shpreh:

“Deklarata që mund të interpretohen si ndërhyrje politike në vendet fqinje nuk ndihmojnë në ndërtimin e marrëdhënieve të mira mes fqinjëve. Bashkimi Europian pret që në të gjithë rajonin të vijojë ndërtimi i marrëdhënieve konstruktive dhe bashkëpunuese mes vendeve, si dhe të intensifikohet puna me programet përkatëse të reformave, për të avancuar më tej në rrugën e integrimit europian”.

Catherine Ray ritheksoi qëndrimin e Brukselit sa i takon të ardhmes së Ballkanit Perëndimor.

“BE ka mbështetur vazhdimisht pajtimin dhe bashkëpunimin rajonal në Ballkanin Perëndimor. Këshilli Europian ka theksuar mbështetjen pa ekuivokë për perspektivën e qartë europiane të Ballkanit Perëndimor, ndaj ne do të vijojmë të punojmë me këto vende”, vijoi ajo./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: President i përbashkët Shqipëri-Kosovë? Ja si përgjigjet zëdhënësja e BE
President i përbashkët Shqipëri-Kosovë? Ja si përgjigjet zëdhënësja e BE
https://3.bp.blogspot.com/-BYx9ceH6lI0/WoxFR8FfC1I/AAAAAAAATM0/PFVdEmpGoz4pOvCXEcukrpyfho3BX-1GgCLcBGAs/s640/Untitled-1-12-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-BYx9ceH6lI0/WoxFR8FfC1I/AAAAAAAATM0/PFVdEmpGoz4pOvCXEcukrpyfho3BX-1GgCLcBGAs/s72-c/Untitled-1-12-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/president-i-perbashket-shqiperi-kosove.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/president-i-perbashket-shqiperi-kosove.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy