President? Princi: Na duhet një mbret për bashkimin Kosovë-Shqipëri

Deklarata e Edi Ramës për një president të përbashkët mes Shqipërisë dhe Kosovës ka sjellë reagime të shumta si nga vendi ynë edhe nga Kosova. Disa e kanë pritur mirë, ndërsa të tjerë janë shfaqur tërësisht kundër.Ndër të shumtët që ka reaguar, ka qenë edhe Princ Leka, i cili ka shprehur mendimin e tij se mes dy vendeve ka nevojë për një mbret, për të realizuar bashkimin kombëtar.

Princ Leka shkruan në Facebook:

Bashkimi Kombëtar ka qenë, është dhe do të jetë ëndrra dhe përpjekja e Familjes Mbretërore brez pas brezi, madje edhe kur nuk guxonte askush tjetër ta artikulonte! Realizimi arrihet me Kurorën Mbretërore në dy shtete si simbol i këtij uniteti. Kjo do të ishte logjika e stabilitetit real, traditës dhe prosperitetit të vërtetë, siç e sugjerojnë shembujt e padiskutueshëm të suksesit në vendet më të zhvilluara perëndimore”.

Ndërkaq, deklarata e Ramës për një politikë të jashtme mes Shqipërisë e Kosovës apo edhe një president si simbol të unitetit kombëtar dhe një politikë kombëtare të sigurisë, opozita e ka konsideruar si të pavlerë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: President? Princi: Na duhet një mbret për bashkimin Kosovë-Shqipëri
President? Princi: Na duhet një mbret për bashkimin Kosovë-Shqipëri
President? Princi: Na duhet një mbret për bashkimin Kosovë-Shqipëri
https://3.bp.blogspot.com/-MYBOqAeXw2s/WorYC8picbI/AAAAAAAATGg/8F0CTgWw7egW6UZM-yNy-N-fltlLNg-GwCLcBGAs/s640/priinci-1-640x426.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-MYBOqAeXw2s/WorYC8picbI/AAAAAAAATGg/8F0CTgWw7egW6UZM-yNy-N-fltlLNg-GwCLcBGAs/s72-c/priinci-1-640x426.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/president-princi-na-duhet-nje-mbret-per.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/president-princi-na-duhet-nje-mbret-per.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy