Qeveria e Malit të Zi uron qytetarët e Kosovës për liberalizim të vizave

Pasi ka ndihmuar të dalim nga kriza, Qeveria e Malit të Zi, në mënyrën më miqësore të mundshme i ka uruar qytetaret e Kosoves për mundësinë e liberalizimit të vizave.

Pajtimi për t’i dhënë rrugë marrëveshjes së Demarkacionit, erdhi pas vizitës dy ditore të kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviq.

Në një konferencë të përbashkët për media, të kryemnistrit Markoviq dhe atij të vendit u dha lajmi se marrëveshja e Demarkacionit ka mundësi të rinegociohet me kohë, nëse eventualisht mund të gjendet gabime në ndarjen e kufijve.

Ndërsa sot, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zbuluar para gazetarëve Marrëveshjen e përbashkët për Demarkacionin, me presidentin e Mali të Zi

Gjithashtu edhe Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka mirëpritur deklaratën e përbashkët në mes të dy presidentëve, Thaçi dhe Vujanoviq. Ai thotë se kjo Marrëveshje në formën e aneks-marrëveshjes “si instrument ligjor obligativ ndërkombëtar, i jep epilog një paqartësie dhe ndarjeje të gjatë në shoqërinë tonë”.
KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Qeveria e Malit të Zi uron qytetarët e Kosovës për liberalizim të vizave
Qeveria e Malit të Zi uron qytetarët e Kosovës për liberalizim të vizave
https://1.bp.blogspot.com/-1kLDOC1f9nM/WodjNVhVL1I/AAAAAAAAB68/_jGZAbAKe0UvLb_s31m-gXAcmRh3i50hgCLcBGAs/s640/Dushko-Markoviq-e1518802832239.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-1kLDOC1f9nM/WodjNVhVL1I/AAAAAAAAB68/_jGZAbAKe0UvLb_s31m-gXAcmRh3i50hgCLcBGAs/s72-c/Dushko-Markoviq-e1518802832239.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/qeveria-e-malit-te-zi-uron-qytetaret-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/qeveria-e-malit-te-zi-uron-qytetaret-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy