Rama: Hapja e negociatave mund të shtyhet

Hapja e negociatave është një çështje tejet sensitive e që na prek të gjithëve, por përtej diskutimeve dhe kundërshtimeve, kryeministri Rama ka deklaruar se nëse hapja e negociatave nuk ndodh në qershor, atëherë kjo çështje mund të shtyhet për në fund të vitit.

Ky qëndrim është bërë publik teksa ai ka qënë i ftuar në emisionin më të ri në “ABC News”, “Provokacija”, nga Mustafa Nano.

“Unë kam shumë besim se nëse nuk ndodh ndonjë gjë, po themi që sot, ne nuk e dimë, diçka e paparashikueshme, negociatat do të hapen.

Çështja është nëse ne do të arrijmë t’i bindim vendet anëtare dhe nëse vendet anëtare do të kenë disponimin e plotë për t’i hapur negociatat në qershor apo nëse kjo mund të shtyhet për në fund të vitit”, u shpreh kryeministri Edi Rama./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9266,Camëri,117,Editorial,2032,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2690,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rama: Hapja e negociatave mund të shtyhet
Rama: Hapja e negociatave mund të shtyhet
https://2.bp.blogspot.com/-GbU84p12tks/Woy3U5FGq8I/AAAAAAAACRg/IjErV5AtIDI6qrDMLEoppGaBAZFNUSOCACLcBGAs/s640/negociata-696x463.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-GbU84p12tks/Woy3U5FGq8I/AAAAAAAACRg/IjErV5AtIDI6qrDMLEoppGaBAZFNUSOCACLcBGAs/s72-c/negociata-696x463.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/rama-hapja-e-negociatave-mund-te-shtyhet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/rama-hapja-e-negociatave-mund-te-shtyhet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy