Rama lëshon "bombën" nga Kuvendi i Kosovës, hedh hapin për Shqipërinë Etnike (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka folur për një politikë të jashtme të përbashkët mes Shqipërisë dhe Kosovës. Duke mbajtur fjalën e tij në Kuvendin e Kosovës ku u mbajt një seancë solemne për 10-vjetorin e Pavarësisë.

Kryeministri foli për një president simbol të përbashkët të të dy vendeve në të ardhmen.

“Kosova dhe Shqipëria do të kenë një politikë të jashtme, e jo veç ambasada dhe përfaqësi diplomatike të njëjta, por pse jo një President simbol të unitetit kombëtar dhe një politikë kombëtare të sigurisë. Mbase ky parafytyrim sot mund të mos jetë i këshillueshëm në rrafshin e racionales, por historia për të cilën mora leje qysh në fillim për të mos folur sot, na këshillon se çka është e drejtë të ëndërrohet, nuk është e pamundur të realizohet“, u shpreh Kryeministri Edi Rama.

Kreu i qeverisë shqiptare foli ndër të tjera edhe për përmirësimin e unifikimit të arsimit mes Shqipërisë dhe Kosovës dhe për lehtësimin e procedurave doganore në kufi, shkëmbimet tregtare dhe turizmin.

Në këtë seancë solemne të Kuvendit të Kosovës, ishin të pranishëm edhe Presidenti shqiptar Ilir Meta, kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, kryetari i opozitës Lulzim Basha dhe ish-Kryeministri Sali Berisha./ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rama lëshon "bombën" nga Kuvendi i Kosovës, hedh hapin për Shqipërinë Etnike (VIDEO)
Rama lëshon "bombën" nga Kuvendi i Kosovës, hedh hapin për Shqipërinë Etnike (VIDEO)
Rama lëshon "bombën" nga Kuvendi i Kosovës, hedh hapin për Shqipërinë Etnike
https://1.bp.blogspot.com/-9CPjOcWK3Nk/Wom404GEHUI/AAAAAAAATBw/4fgWQ5i7UuEngfSS7xUqg9NQOfN_LooNACLcBGAs/s640/edi-rama_1084-768x403-640x336.png
https://1.bp.blogspot.com/-9CPjOcWK3Nk/Wom404GEHUI/AAAAAAAATBw/4fgWQ5i7UuEngfSS7xUqg9NQOfN_LooNACLcBGAs/s72-c/edi-rama_1084-768x403-640x336.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/rama-leshon-bomben-nga-kuvendi-i.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/rama-leshon-bomben-nga-kuvendi-i.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy