Rama tërbon grekët: Zgjohet fantazma e Shqipërisë së Madhe, ata plane e ne flemë gjumë

Deklarata e Edi Ramës për një politikë të jashtme të përbashkët dhe një President të përbashkët me Kosovën, ka krijuar një lloj tronditjeje të madhe në mediat greke.
Të shumta kanë qenë mediat e vendit fqinj që kanë pasqyruar deklaratën e Ramës nga Prishtina.

Gazetari i televizionit grek “Alpha Tv” Dhimos Verikios, tha:

Fantazma e Shqipërisë së Madhe zgjohet përsëri, për t’u bërë realitet”, apo “Edi Rama ëndërron si Erdogan; kufijtë e zemrës të bëhen një ditë realitet?”

Ndërkaq, gazetari Nikolas Vafiadhis në “ANT1 TV” u shpreh:

Deklarata bombë e Ramës që mori përgjigje të menjëhershme nga zëdhënësja e Komisionit të BE-së për Politiken e Jashtme, për rrezikshmërinë e lartë të ndryshimit të kufijve, mbetet ëndrra shqiptare”.
Ndër të tjera, në deklaratën e tij në 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, Rama u shpreh se Kosova dhe Shqipëria do të kenë një politikë të jashtme e jo veç ambasada dhe përfaqësi diplomatike të njëjta. Ai hodhi idenë e një presidenti simbol të unitetit kombëtarë dhe një politikë kombëtare të sigurisë.
Më tej ai shtoi se një ide e tillë nuk është e realizueshme momentalisht, ndërsa ka shtuar se çdo ëndërr mund të realizohet.

Rama shtoi:

Mbase ky parafytyrim sot mund të mos jetë i qëllueshëm në rrafshin e racionales, por historia na këshillon se çka është e drejtë të ëndërrohet nuk është e pamundur të realizohet”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9266,Camëri,117,Editorial,2032,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2690,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rama tërbon grekët: Zgjohet fantazma e Shqipërisë së Madhe, ata plane e ne flemë gjumë
Rama tërbon grekët: Zgjohet fantazma e Shqipërisë së Madhe, ata plane e ne flemë gjumë
Presidenti i përbashkët “ngre në këmbë grekët”: Zgjohet fantazma e Shqipërisë së Madhe
https://2.bp.blogspot.com/-ycxowYhGCM8/WoxZk1yMrFI/AAAAAAAATN8/iitdWn1WO20bFIcbU7f4j1Aj97XWPVM_ACLcBGAs/s640/dde.png
https://2.bp.blogspot.com/-ycxowYhGCM8/WoxZk1yMrFI/AAAAAAAATN8/iitdWn1WO20bFIcbU7f4j1Aj97XWPVM_ACLcBGAs/s72-c/dde.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/rama-terbon-greket-zgjohet-fantazma-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/rama-terbon-greket-zgjohet-fantazma-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy