Rama zmbrapset pas reagimeve: Presidentin mbarëkombëtar vetëm e imagjinova...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka sqaruar deklaratën e bërë prej tij në ditën e Pavarësisë së Kosovës për një President të përbashkët mes Kosovës dhe Shqipërisë. Një deklaratë që ka shkaktuar shumë debate.

 

Rama në një intervistë për Top Channel tha se ajo që deklaroi atë ditë ishte vetëm imagjinatë, por sipas tij e njëjta u shkëput nga konteksti.

“Nuk bëra asnjë deklaratë. Një fjali e lirë u shkëput nga konteksti dhe kthye në një program politik. Në fjalën e atij rasti, i lejova vetes që të vrapoj me imagjinatë, se si mund të jetë 20-vjetori i Pavarësisë së Kosovës.

Është sport kombëtar, por edhe ndërkombëtar, që shkëputet një fjali nga konteksti dhe pastaj bëhet një histori. Por besoj se askush nuk më ndalon të imagjinoj. Sa i përket pastaj artikulimit, se si kjo mund të ndodhë nga ana legjislative imagjinata ime nuk ka shkuar deri aty”, ka deklaruar kryeministri Rama për Top Channel.

Ndaj Ramës, për Presidentin Gjithëkombëtar reagoi edhe Brukseli. Komisioni Evropian është shprehur se deklarata e Ramës nuk ndihmon për raporte të mira mes dy vendeve dhe një fqinjësi të mirë, dhe se mund të interpretohet si një ndërhyrje ekonomike.

“Nxisim vendet të punojmë për përmbushjen e reformave. Ne mbështesim pajtimin e vendeve të Ballkanit”- është shprehur Catherine Ray, zëdhënësja e Komisionit Evropian./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7934,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1773,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rama zmbrapset pas reagimeve: Presidentin mbarëkombëtar vetëm e imagjinova...
Rama zmbrapset pas reagimeve: Presidentin mbarëkombëtar vetëm e imagjinova...
Rama zmbrapset pas reagimeve: Presidentin mbarëkombëtar vetëm e imagjinova
https://4.bp.blogspot.com/-2oxMKPV0vD4/Woxc8GBVOfI/AAAAAAAATOs/NzudMWLb1asdiRBj7u1t0i2Qy2e8GiC9gCLcBGAs/s640/24312952-10155373364211523-2412240193072450772-n_1519139084-2063843.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-2oxMKPV0vD4/Woxc8GBVOfI/AAAAAAAATOs/NzudMWLb1asdiRBj7u1t0i2Qy2e8GiC9gCLcBGAs/s72-c/24312952-10155373364211523-2412240193072450772-n_1519139084-2063843.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/rama-zmbrapset-pas-reagimeve.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/rama-zmbrapset-pas-reagimeve.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy