Raporti në UEFA: Skënderbeu trukoi mbi 50 ndeshje

Skënderbeu kërkohet të dënohet me 10 vjet mospjesëmarrje në kupat e UEFA-s. Ndëshkimi nuk mjaftohet me kaq, klubi korçar do të duhet të paguajë edhe 1 milionë euro gjobë. Këto dy ndëshkime janë kërkuar nga inspektorët e Komisioni Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës në UEFA, të cilët kanë hartuar një raport prej 93 faqesh.

Sipas raportit të komisionit në fjalë, ka prova bindëse se klubi i Skënderbeut është minimalisht i përfshirë indirekt në trukime ndeshjesh, që konsiderohet se kjo çështj deri tani është rasti më i madh i trukimit të ndeshjeve që përfshin një klub të vetëm futbolli.Në opinionin e UEFA-s, ky raport thekson se ka gjithashtu prova që dëshmojnë se lojtarët, zyrtarët dhe financuesit e Skënderbeut i trukonin ndeshjet në mënyrë që të përfitonin vetë ose në favor të palëve të treta. Vëzhgimet e UEFA-s janë certifikuar nga ekspertë të pavarur si një mekanizëm tepër i fuqishëm për të identifikuar ndeshjet e fiksuara.

Në raport përmendet se Skënderbeu ka patur gjatë viteve të fundit mbi 50 ndeshje të trukura, përfshi katër ndeshje të UEFA-s për klube, në sezonin 2015-2016. UEFA nuk është përballur kurrë më parë me një numër kaq të lartë ndeshjesh të trukuara nga një klub i vetëm! Prova të tjera dëshmuan se ishin të përfshirë edhe figura kyçe të administratës së Skënderbeut në industrinë e basteve dhe në akte korruptive.

Raporti në faqet ku janë renditur konkluzionet thekson se “deklaratat e bëra nga kundërshtarët e Skënderbeut, si portieri i Crusaders, kanë treguar se kishte shumë elemente që çonin në një drejtim të vetëm se Skënderbeu ka trukuar ndeshjet!”/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8009,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Raporti në UEFA: Skënderbeu trukoi mbi 50 ndeshje
Raporti në UEFA: Skënderbeu trukoi mbi 50 ndeshje
https://1.bp.blogspot.com/-Y4wiV22Zioo/WoYe64uzAbI/AAAAAAAAB2g/5k7PzlBnOAcNrKcwwq51uRiZkOkrmaUVACLcBGAs/s640/uefa-logo-696x385.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Y4wiV22Zioo/WoYe64uzAbI/AAAAAAAAB2g/5k7PzlBnOAcNrKcwwq51uRiZkOkrmaUVACLcBGAs/s72-c/uefa-logo-696x385.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/raporti-ne-uefa-skenderbeu-trukoi-mbi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/raporti-ne-uefa-skenderbeu-trukoi-mbi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy