Reagim i ashpër i Serbisë pasi Gjermania kërkoi njohjen e Kosovës. Evropa s’na do!

Ministri i Mbrotjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, i është kundërpërgjigjur ashpër deklaratave të ministrit të Jashtëm Gjerman, Zigmar Gabriel, i cili tha se Serbia nëse dëshiron që të anëtarësohet në Bashkimin Evropian, duhet që së pari të njoh pavarësinë e Kosovës.

Vulin duke komentuar këto deklarata gjatë ditës së sotme tha që sa herë që Gjermania ka folur pa pëlqimin e plotë të Evropës, dhe në emër të saj, gjërat kanë shkuar keq dhe botës i është shkaktuar vuajtje.

“Deklarata e Ministrit Gabriel e konfirmoi edhe një herë që Evropa në një mënyrë, nuk është e interesuar ta shoh përparimin e Serbisë, dhe faktin që Serbia është një shoqëri shumë e suksesshme dhe demokratike. Nëse anëtarësimi në Evropë do të varej nga këto vlera, ne do të ishim që moti pjesë e BE-së, por siç duket, nga ata po kërkohet vetëm një gjë, dhe ajo është njohja e Pavarësisë së Kosovës dhe asgjë më shumë. Serbia nuk do ta njohë kurrë Pavarësinë e Kosovës, nuk do ta bëjë kurrë këtë me kushtin që të jetë pjesë e BE-së”, deklaroi Vulin
Ndryshe ministri i Jashtëm Gjerman, Zigmar Gabriel, i cili qëndroi për një vizitë zyrtare dyditore në Kosovë, deklaroi se Serbia duhet të njohë Pavarësinë e Kosovës në mënyrë që të anëtarësohet në Bashkimin Evropian, dhe sfida më e madhe për ta është që të sigurohen edhe njohjet nga pesë vendet të cilat ende nuk e kanë kryer njohjen e Pavarësisë së Kosovës./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9250,Camëri,117,Editorial,2030,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,287,Kosovë,2683,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Reagim i ashpër i Serbisë pasi Gjermania kërkoi njohjen e Kosovës. Evropa s’na do!
Reagim i ashpër i Serbisë pasi Gjermania kërkoi njohjen e Kosovës. Evropa s’na do!
https://2.bp.blogspot.com/-Tu0VAEOM9Xk/WoYa-pMXymI/AAAAAAAAB0o/EcLAQvEDyPEiHg25Cbpg3GhIRfIeajNdgCLcBGAs/s640/vulin-1.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-Tu0VAEOM9Xk/WoYa-pMXymI/AAAAAAAAB0o/EcLAQvEDyPEiHg25Cbpg3GhIRfIeajNdgCLcBGAs/s72-c/vulin-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/reagim-i-ashper-i-serbise-pasi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/reagim-i-ashper-i-serbise-pasi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy