Renditja e FIFA-s, Shqipëria ngjitet në vendin e 59-të

FIFA ka publikuar sot renditjen e ekipeve kombëtare për muajin shkurt dhe Shqipëria ka fituar një vend, duke shkuar në vend të 59-të nga vendi i 60-të.

Kombëtarja kuqezi nuk ka luajtur së fundi, por renditja lëviz edhe nga paraqitja e kombëtareve të tjera. Ndeshja e fundit është miqësorja me Turqinë.

Renditja kryesohet nga Gjermania, Brazili dhe Portugalia, ndërsa Norvegjia, kundërshtari i Shqipërisë në miqësoren e radhës, mban vendin e 56-të në renditje, pra është prapa kuqezinjve.

Janë përmirësuar me nga një vend edhe Skocia dhe Izraeli, kundërshtarët në grup të Shqipërisë në Ligën e Kombeve.

Skocia, nga vendi i 31-të, është ngjitur në të 30-in, kurse Izraeli ka lënë vendin e 99-të për t’u ngjitur të të 98-in

Edhe Kosova ka fituar një vend në këtë renditje dhe tashmë e sheh veten në vend të 177-të nga i 178-i që ishte më parë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9222,Camëri,117,Editorial,2023,Ekonomi,506,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1466,Iliridë,286,Kosovë,2668,Kulture,719,Luginë,61,Moti,2,Politik,1896,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Renditja e FIFA-s, Shqipëria ngjitet në vendin e 59-të
Renditja e FIFA-s, Shqipëria ngjitet në vendin e 59-të
Renditja e FIFA-s, Shqipëria ngjitet në vendin e 59-të
https://1.bp.blogspot.com/-PHc81GwYlt4/WoarSF01KpI/AAAAAAAAS1U/13zhUEr0fAQWTJL3F0uzlYth90TmLzgHwCLcBGAs/s640/Kombetarja-1.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-PHc81GwYlt4/WoarSF01KpI/AAAAAAAAS1U/13zhUEr0fAQWTJL3F0uzlYth90TmLzgHwCLcBGAs/s72-c/Kombetarja-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/renditja-e-fifa-s-shqiperia-ngjitet-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/renditja-e-fifa-s-shqiperia-ngjitet-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy