Revista gjermane nxin Shqipërinë:“Kartelet shqiptare po pushtojnë tregun gjerman të drogës”

Kartelet shqiptare po pushtojnë tregun e drogës në Gjermani. Ky është kryetitulli i kësaj jave i revistës prestigjioze gjermane Stern, që i kushton një reportazh të gjatë rreth prej 10 faqe, historisë së grupeve shqiptare të narko-trafikut të viteve të fundit.

Këto janë gjurmët e reja të drogës, thuhet ne shkrim dhe hetuesit gjermane janë të alarmuar.

Revista nënvizon se kartelet shqiptare te drogës zotërojnë të gjitha rrugët e trafikut përmes Italisë e vendeve të Ballkanit, drejt metropoleve europiane.

Por kohët e fundit, mafia shqiptare po zhvillon një luftë të ashpër për kontrollin e plotë të këtij tregu edhe në Gjermani, vijon me tej revista Shtern.

Shkrimi u referohet raporteve të policisë gjermane, ku konstatohet se në qytetet e mëdha si Frankfurti, thuajse në çdo përplasje mes bandave, shqiptarët janë të përfshirë.

Vetëm kanabisi ka numrin më të madh të konsumatorëve rreth 23,5 milionë dhe 9.3 miliardë euro përfitime, në Europë.

Vend kyç tranziti, thuhet me tej, Shqipëria është edhe për heroinën nga Afganistani, Irani e Pakistani./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Revista gjermane nxin Shqipërinë:“Kartelet shqiptare po pushtojnë tregun gjerman të drogës”
Revista gjermane nxin Shqipërinë:“Kartelet shqiptare po pushtojnë tregun gjerman të drogës”
https://2.bp.blogspot.com/-bZr0X_yNBU0/WnV2FSn6N-I/AAAAAAAARPM/59PnzC_j70UE-F6nU-egwI9pzPzLczFFACLcBGAs/s640/auto_revis1517577452.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-bZr0X_yNBU0/WnV2FSn6N-I/AAAAAAAARPM/59PnzC_j70UE-F6nU-egwI9pzPzLczFFACLcBGAs/s72-c/auto_revis1517577452.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/revista-gjermane-nxin.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/revista-gjermane-nxin.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy