Rita Ora: Të gjithë bashkë të bashkuar do të bëjmë më të mirën

Disa orë përpara koncertit të mbrëmjes së sotme në kuadër të pavarësisë së Kosovës, Rita Ora ka dalë në një konferencë për mediat.

E pyetur se çfarë ndjenjash e përshkojnë kur gjendet përballë fansave në Kosovë, Rita u përgjigj se ndjehej e nervozuar, e megjithatë theksoi se mbrëmja sot do të rezervonte shumë surpriza:

“Bëni cfarë të mundni dhe të gjithë së bashku të bëjmë më të mirën për të prezantuar Kosovën kudo në botë. Unë jam shumë nervozë në fakt për koncertin sot, por gjëja më e rëndësishme është që njerëzit të argëtohen. Mendoj se sot duhet të shijojmë gjithçka. Jam nervoze por do bëj më të mirën time”.

Pyetjes nëse do Kosova do të kishte ndonjëherë mundësinë që të shihte tre këngëtaret shqiptare, Ritën, Bebe Rexhën dhe Dua Lipën, në një koncert së bashku, bukuroshja u përgjigj: Kurrë mos thuaj kurrë.

Mëgjithatë në përgjigjen e saj Rita përmendi vetëm Bebe Rexhën si miken e saj më të mirë, ndërkohë që për këngëtaren tjetër, Dua Lipën, nuk bëri asnjë koment: “Ju e dini që ne jemi shumë të zëna. Takova Bebe Rexhën në New York, pasi ajo është mikja e më e mirë, dhe aktualisht është duke realizuar një tur muzikor në mbarë botën. Por, si dihet nëse do të jemi bashkë në një koncert. Kurrë nuk duhet thënë kurrë”.

Rita Ora është edhe Ambasadore e Kosovës në botë, dhe e pyetur se si e bën të ndihet ky fakt, këngëtarja theksoi se një detyrë e tillë ka përgjegjësi të mëdha, por ajo zbuloi se babai i saj ishte personi i cili e inkurajoi për të bërë gjërat e duhura: “Kur u bëra Ambasadore e vendit tim, i kam thënë babait tim se çfarë duhet të bëja. Dhe ai më tha: “Bëj atë që di të bësh më mirë.

Bëhu krenare për vendin nga vjen”. Dhe unë gjithnjë do ta përmend Kosovën dhe vendin nga vi. Unë kuptoj shumë mirë shqip, por nuk flas perfekt. Është më mirë se asgjë. Kam shumë përgjegjësi si përfaqësuese e vendit tim”.

Në fund të konferencës Rita u bëri një ftesë gazetarëve: “Faleminderit që ishit këtu, dhe shpresoj t’iu shoh të gjithve në koncertin e mbrëmjes së sotme”./TCH/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rita Ora: Të gjithë bashkë të bashkuar do të bëjmë më të mirën
Rita Ora: Të gjithë bashkë të bashkuar do të bëjmë më të mirën
https://4.bp.blogspot.com/-h7IjyhGbpWA/Woh3YP1yF3I/AAAAAAAAS80/da2ZWW9GIuAzrIPPoMN83sT7r3DGpnICQCLcBGAs/s640/rita-ne-kosove-640x384.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-h7IjyhGbpWA/Woh3YP1yF3I/AAAAAAAAS80/da2ZWW9GIuAzrIPPoMN83sT7r3DGpnICQCLcBGAs/s72-c/rita-ne-kosove-640x384.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/rita-ora-te-gjithe-bashke-te-bashkuar.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/rita-ora-te-gjithe-bashke-te-bashkuar.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy