Sekretari i shtetit, Rex Tillerson bllokon hyrjen e Adriatik Llallës dhe familjes se tij në SHBA

Departamenti i Shtetit i ndaloi hyrjen në Shtetet e Bashkuara ish Prokurorit të Përgjithshëm të Shqipërisë Adriatik Llalla.

Vendimi, i bërë publik të mërkurën, thekson se Sekretari i Shtetit Rex Tillerson, e miratoi masën e ndalimit për shkak të përfshirjes së ish zyrtarit shqiptar në raste të mëdha korrupsioni.

Ligjet amerikane parshikojnë që në rastet kur ka informacione të besueshme se zyrtarë të huaj përfshihen në raste madhore korrupsioni, ose në shkelje të rënda të të drejtave të njeriut, këtyre individëve dhe familjes së tyre të afërt, u ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara.

Ligji po ashtu parashikon që Sekretari i Shtetit ka të drejtë që sanksionet ndaj këtyre individëve dhe familjeve të tyre, t’i miratojë privatisht ose publikisht.

Përveç zotit Llalla, Sekretari Tillerson ka miratur ndalimin e hyrjes në Amerikë edhe të bashkëshortes së tij Ardjana Llalla, të vajzës Eni Llalla dhe një fëmije tjetër të tij, që nuk ka shtetësinë amerikane./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Sekretari i shtetit, Rex Tillerson bllokon hyrjen e Adriatik Llallës dhe familjes se tij në SHBA
Sekretari i shtetit, Rex Tillerson bllokon hyrjen e Adriatik Llallës dhe familjes se tij në SHBA
Sekretari i shtetit, Rex Tillerson bllokon hyrjen e Adriatik Llallës dhe familjes se tij në SHBA
https://2.bp.blogspot.com/-tOAtIJLvZpQ/WoWv5winBbI/AAAAAAAASws/lBe8fp--iz8IU3PiAmoFPlPuW5Pe0fStACLcBGAs/s640/auto_2399E034-15D1-4F8D-9A7A-6000367EC5A5_w1023_r1_s1518675085-640x360.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-tOAtIJLvZpQ/WoWv5winBbI/AAAAAAAASws/lBe8fp--iz8IU3PiAmoFPlPuW5Pe0fStACLcBGAs/s72-c/auto_2399E034-15D1-4F8D-9A7A-6000367EC5A5_w1023_r1_s1518675085-640x360.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/sekretari-i-shtetit-rex-tillerson.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/sekretari-i-shtetit-rex-tillerson.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy