Sekuestrohen 23 milionë € pasuri, arrestohet kampioni shqiptar i boksit

Në orët e para të mëngjesit të sotëm Policia Financiare e Romës me kërkesë të Drejtorisë së përgjithshme Antimafia ka sekuestruar pasuritë e 9 personave të arrestuar si anëtarë të klanit mafioz Casalesi ku bëjnë pjesë dhe 3 shqiptarët Arben Zogu, Orial Kolaj dhe Petrit Bardhi.

Pasuritë e sekuestruara të këtij grupi arrijnë vlerën 23 milionë euro.

Hetimet nisën në tetor të 2013 në kuadër të operacionit “Criminal Games” për të goditur rrjetin mafioz që ushtronte aktivitet të paligjshëm në sektorin e makinave elektronike, në armëmbajtje pa leje, vjedhje me dhunë, kërcënim dhe zhvatje.

Duke ushtruar dhunë ata merrnin territore të qendrave të lojërave të fatit dhe të pikave të basteve.

Për ta realizuar këtë ata mbështeteshin tek grupi i shqiptarëve i quajtur “boksierët” të cilët drejtoheshin nga boksieri shqiptar Orial Kolaj kampion italian dhe europian në peshën mesatare.

Hetimi u zgjerua nga policia e Romës në një operacion me kodin “Vento del Est” (Era e lindjes), i cili zbuloi se grupi Guarnera ishte i përfshirë në një trafik ndërkombëtar droge i koordinuar nga shqiptari Arben Zogaj, i cili thirrej me pseudonimin “Rikardino”.

Hetimet çuan sot në sekuestrimin e pasurive të tyre materiale me vlerë financiare në 23 milionë euro.

Pasuritë e sekuestruara janë:

– të gjitha asetet e 3 kompanive individuale

– kuotat aksionare, kapitalin aksionar dhe të gjithë pasuritë e 5 kompanive aksionere

– 8 prona të paluajtshme në territorin e Romës, e në provincën e Nuoros e Aquilas

– një terren i pozicionuar në Romë

– 8 makina

– 1 motorr/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7949,Camëri,108,Editorial,1705,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1284,Iliridë,251,Kosovë,2367,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1774,Reportazh,155,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,495,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Sekuestrohen 23 milionë € pasuri, arrestohet kampioni shqiptar i boksit
Sekuestrohen 23 milionë € pasuri, arrestohet kampioni shqiptar i boksit
https://4.bp.blogspot.com/-psAOxZhcySw/Wof2mtjmw4I/AAAAAAAAS6s/YMVvhZ-P96gONxV6Y06gcpCWViguQjn6wCLcBGAs/s640/orial-kolaj-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-psAOxZhcySw/Wof2mtjmw4I/AAAAAAAAS6s/YMVvhZ-P96gONxV6Y06gcpCWViguQjn6wCLcBGAs/s72-c/orial-kolaj-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/sekuestrohen-23-milione-pasuri.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/sekuestrohen-23-milione-pasuri.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy