Selanik, bombë automjetit të Konsullatës shqiptare

Organet greke të Rendit në Selanik konfirmojnë se është djegur, pas shpërthimit të një bombe artizanale, makina që i përket nënkonsullit të Selanikut, Renaldo Andoni.

Automjeti ka qenë i parkuar në rrugën “Psaron” të lagjes “Ano Tumba” në Selanik, pranë shtëpisë së tij. Ngjarja ka ndodhur në orën 2:30 të mëngjesit të kësaj të hëne.
Çështjen e kanë marrë në duar organet e policisë, që kanë hapur edhe një hetim përkatës.Të pyetur për Top Channel, burimet policore nuk kanë përjashtuar asnjë pistë, ndërsa për momentin nuk ka asnjë deklaratë që të marrë përsipër këtë akt.
Gjithsesi ka dyshime se ngjarja mund të lidhet edhe me grupe tifozësh të ekipit të PAOK-ut të Selanikut, të cilët janë indinjuar të dielën në mbrëmje, pasi është anuluar ndeshja midis PAOK-ut dhe Olympiacosit, e ngjarja ka ndodhur shumë pranë stadiumit.
Nuk është hera e parë që automjetet e Konsullatës shqiptare bëhen objekt në qytetin e Selanikut. Edhe në vitin 2009, persona të panjohur kanë vendosur bomba artizanale në dy automjete, prej të cilave njëri ishte i konsullatës dhe tjetri ishte mjet personal i një prej nëpunësve të kësaj konsullate./ZgjohuShqiptar.info
NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Selanik, bombë automjetit të Konsullatës shqiptare
Selanik, bombë automjetit të Konsullatës shqiptare
https://1.bp.blogspot.com/-giUnO5VgUYU/WpPqzBeTfhI/AAAAAAAATjE/M444l1MQPLIBcfCqtrr1EjB_m9wAey5ewCLcBGAs/s640/6A9119C4-A562-4DB5-89F1-0B838D82C616.jpeg
https://1.bp.blogspot.com/-giUnO5VgUYU/WpPqzBeTfhI/AAAAAAAATjE/M444l1MQPLIBcfCqtrr1EjB_m9wAey5ewCLcBGAs/s72-c/6A9119C4-A562-4DB5-89F1-0B838D82C616.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/selanik-bombe-automjetit-te-konsullates.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/selanik-bombe-automjetit-te-konsullates.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy