“Shkova të eksploroj Shqipërinë. Ja pse do të kthehem gjithmonë!”

Shqipëria, ky vend i vogël në gadishullin e Ballkanit, e ka lënë pas tashmë kohën kur ishte e izoluar për pothuaj pesë dekada, për shkak të regjimit komunist. Tani, Shqipëria më në fund po zë vendin e saj të merituar në hartën globale të turizmit.

Bregdeti i puthur prej Adriatikut dhe Jonit, malet në veri, dhe çmimet e leverdisshme janë disa prej arsyeve kryesore pse Shqipëria po bëhet një destinacion i preferuar, si për pushuesit pasivë, edhe për ata që kërkojnë aventurë. Një vend ku duhet shkuar, për ata që pëlqejnë pushime të këndshme dhe të qeta, që ofron një sërë zgjedhjesh në rezorte luksoze pranë plazheve me rërë – dhe një parajsë për ata që kërkojnë aventurë.

Hiking, i cilitdo lloj të shpie në ujëvara dhe burime natyrore, shëtitje me biçikletë në male, hedhje me parashutë, rafting dhe eksplorimi i kanioneve, si dhe udhëtimet malore janë vetëm disa prej aktiviteteve që do ju mbushin me adrenalinë.

Por fjalët nuk mjaftojnë për të shprehur bukurinë e Shqipërisë. Hidhuni një sy fotografive që zbulojnë magjinë e saj, dhe dëshira e shfrenuar për të shkuar do ju pushtojë menjëherë.

Not në dimër, në burimet termale të Përmetit.

Plazh shpellë, në jug të Shqipërisë.

Qafa e Llogarasë, Vlorë.

Alpet shqiptare, të njohura edhe si Bjeshkët e Namuna.

Kepi i Rodonit, Durrës – një margaritar i fshehur.

Lugina e Valbonës – parajsë për hikers, në çdo sezon.

Gjurma për hiking, nga Lugina e Valbonës, deri në Parkun Kombëtar të Thethit.

Rafting në Kanionet e Osumit, një gjë që duhet bërë patjetër.

Një nga ujëvarat e shumta në Kanionet e Osumit.

Ujëvarë në Parkun Kombëtar të Thethit.

Vaska të formuara prej gërryerjes së ujit në Ndërlizaj, Parku Kombëtar i Thethit.

Hedhje nga shkëmbi në ujërat e kristaltë të Detit Jon.

Pushim nën ullinjtë disashekullorë, pas notimit në ujërat e izoluar të Bunecit.

Pamje që të lë pa frymë, e rrugës që të çon në Theth.

Perëndim në Kepin e Rodonit.

Burimi:boredpanda.com/ Bota.al/ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Shkova të eksploroj Shqipërinë. Ja pse do të kthehem gjithmonë!”
“Shkova të eksploroj Shqipërinë. Ja pse do të kthehem gjithmonë!”
https://2.bp.blogspot.com/-6ey4fJq_4pw/WpICDD6YpdI/AAAAAAAACe0/-KECX5AjRvMe4WuPuOV6whG_hg_6ewAXQCLcBGAs/s640/oiu-678x381.png
https://2.bp.blogspot.com/-6ey4fJq_4pw/WpICDD6YpdI/AAAAAAAACe0/-KECX5AjRvMe4WuPuOV6whG_hg_6ewAXQCLcBGAs/s72-c/oiu-678x381.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/shkova-te-eksploroj-shqiperine-ja-pse.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/shkova-te-eksploroj-shqiperine-ja-pse.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy