Shqipëria, “hiti” i ri veror për rumunët, favorizojnë çmimet e lira dhe plazhet

Ndër destinacionet e preferuara të kësaj vere për rumunët do të jetë edhe Shqipëria.

Ky pohim vjen nga tur operatorët në Rumani, të cilët shprehen se ofertat e lira dhe kushtet e kënaqshme po tërheqin gjithmonë e më tepër pushues.

“Shqipëria e meriton padyshim të jetë destinacioni veror. Disa turistë druhen ta zgjedhin, por çmimet janë shumë të mira. Mund të gjesh edhe akomodim për 7 netë me 100 euro. Në përgjithësi rezervimet nuk i tejkalojnë 300 euro për çift. Në Shqipëri mund të shkosh vetëm me pasaportë dhe kjo është e leverdishme”, thotë një agjent turistik.

Resortet më të frekuentuara për rumunët në Shqipëri ndodhen në Ksamil dhe Sarandë, ndryshe nga turistët e tjerë që preferojnë Durrësin.

“Atje plazhet janë të mëdha me rërë të pastër. Gjithashtu ka plazhe me shezlong dhe plazhe të tjerë shumë të bukur dhe të egër. Gjithashtu ushqimi është i lirë, gati sa gjysma e çmimeve në Rumani. Në Shqipëri mund të presësh të qëndrosh një javë për 500 euro”, thotë tur operatori.

Një tjetër faktor që pritet t’i japë shtyse turizmit nga ky vend i Europës Lindore është fakti që po shqyrtohet mundësia e shtimit të një linje direkte ajrore. Sipas Autoritetit të Aviacionit Civil Shqiptar, linja Tiranë-Bukuresht pritet të nisë fluturimet charter brenda verës.

Destinacione të tjera të pëlqyera nga rumunët përfshijnë: Greqinë, Turqinë, Bullgarinë dhe Spanjën./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shqipëria, “hiti” i ri veror për rumunët, favorizojnë çmimet e lira dhe plazhet
Shqipëria, “hiti” i ri veror për rumunët, favorizojnë çmimet e lira dhe plazhet
Shqipëria, “hiti” i ri veror për rumunët, favorizojnë çmimet e lira dhe plazhet
https://3.bp.blogspot.com/-nlAicLYTK6g/Wn-VmUyyKKI/AAAAAAAASSc/jYcqlwGm92oVuFMTwEsoTnydkv9cJYYFACLcBGAs/s640/Shqiperia.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-nlAicLYTK6g/Wn-VmUyyKKI/AAAAAAAASSc/jYcqlwGm92oVuFMTwEsoTnydkv9cJYYFACLcBGAs/s72-c/Shqiperia.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/shqiperia-hiti-i-ri-veror-per-rumunet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/shqiperia-hiti-i-ri-veror-per-rumunet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy