Shqipëria rrezikon të shndërrohet në varreza HEC-esh pas disa vitesh, ja dëmet e parikuperueshme (VIDEO)

Shtrati i lumenjve shqiptarë është duke u pushtuar gjithë e më tepër nga HEC-et .

Krahas përfitimeve në ergjitikë, ndërtimi i tyre pason me një dëm kolosal dhe të pa riparueshëm në biodiversitet.

Qeveritë shqiptare kanë miratuar ndër vite ndërtimin e dhjetra të tillave duke shpyllëzuar pyje, dhe duke dëmtuar shtrate lumenjsh.

Pavarësisht shqetësimit të ngritur herë pas here nga media dhe ekspertët përkatës, interest e një grupi të vogël biznesmenësh kanë mundur që të triumfojnë mbi njerëzit që e duan natyrën të paprekur.

Më poshtë po përcjellim një video se cila është kostoja që duhet të merret parasysh në rast se duam të prishim një HEC. (TemA)/ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shqipëria rrezikon të shndërrohet në varreza HEC-esh pas disa vitesh, ja dëmet e parikuperueshme (VIDEO)
Shqipëria rrezikon të shndërrohet në varreza HEC-esh pas disa vitesh, ja dëmet e parikuperueshme (VIDEO)
Shqipëria rrezikon të shndërrohet në varreza HEC-esh pas disa vitesh, ja dëmet e parikuperueshme (VIDEO)
https://4.bp.blogspot.com/-VJT6I3uJpj8/WoSxv6UMjcI/AAAAAAAAStk/vRcMDtq7q6Aeh4bPNXoS43d0Eg2IHiL4ACLcBGAs/s640/hecet.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-VJT6I3uJpj8/WoSxv6UMjcI/AAAAAAAAStk/vRcMDtq7q6Aeh4bPNXoS43d0Eg2IHiL4ACLcBGAs/s72-c/hecet.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/shqiperia-rrezikon-te-shnderrohet-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/shqiperia-rrezikon-te-shnderrohet-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy