“Shqiptarët, kroatët e myslimanët nuk janë vëllezërit e mi…”

Euroliga e Basketbollit nisi një hetim disiplonor ndaj skuadrës serbe Ylli i Kuq për racizëm dhe homofobi.

Hetimi nisi pas shfaqjes së një banderole nga një grup tifozësh në ndeshjen e luajtur kundër Olimpiakosit të Athinës të premten e shkuar në Beograd.

“Shqiptarët, kroatët dhe myslimanët nuk janë vëllezërit e mi”, lexohej në banderolën e hapur nga tifozët e Crvena Zvezdas.

Baneri ishte formë proteste ndaj afrimit të lojtarit boshnjak, Alen Omiç në skuadër. Banderola u kundërshtua nga pjesa tjetër e tifozerisë, që duartrokiti Omiç.

Vetë basketbollisti boshnjak reagoi përmes një mesazhi të postuar në Instagram.

“Kushdo që luan me Crvena Zvezdan dhe tifozët e saj janë vëllezërit e mi përgjithmonë”, shkruan ai. /TCH/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Shqiptarët, kroatët e myslimanët nuk janë vëllezërit e mi…”
“Shqiptarët, kroatët e myslimanët nuk janë vëllezërit e mi…”
“Shqiptarët, kroatët e myslimanët nuk janë vëllezërit e mi…”
https://3.bp.blogspot.com/-gHpdm4uqOns/WnQ54Vw9s3I/AAAAAAAARHY/0LogBSywJI8Aea5ywS2xV6urWIkV27lsACLcBGAs/s640/banderolaok-640x384.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-gHpdm4uqOns/WnQ54Vw9s3I/AAAAAAAARHY/0LogBSywJI8Aea5ywS2xV6urWIkV27lsACLcBGAs/s72-c/banderolaok-640x384.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/shqiptaret-kroatet-e-myslimanet-nuk.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/shqiptaret-kroatet-e-myslimanet-nuk.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy