Sot nata finale e Sanremos, Ermal Meta e Moro pretendentë. Shqiptarë, votoni gjakun tonë!

Mbrëmja e kësaj të shtune është edhe nata finale e Festivalit të Këngës Italiane, Sanremo, ndërkohë që gara për çmimin e parë të këtij festivali duke u afruar momentet finale, vjen duke u ashpërsuar. Mes emrave të mëdhenj të muzikës italiane të cilët mund të ngjiten për të tërhequr çmimin e parë në skenën e Sanremos, është edhe këngëtari Shqiptar, Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, me këngën e tyre, “Nuk më keni bërë asgjë”.

Edhe pse kënga e tyre solli një debat të madh në skenën e festivalit, Meta dhe Moro, kanë arritur sukses, pasi renditen në vend të parë në Itunes, si dhe kënga “nuk më keni bërë asgjë”, është cilësuar nga mediat italiane si kënga më e shitur e sanremo 2018. Meta dhe Moron janë të përfshirë në renditjen zyrtare për çmimin e madh dhe shihen si favorit, ndërkohë që fituesi i çmimit të edicionit të 68- të të sanremos mbetet të bëhet publik mbrëmjen e sotme, kur të mbyllet edhe votimi./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Sot nata finale e Sanremos, Ermal Meta e Moro pretendentë. Shqiptarë, votoni gjakun tonë!
Sot nata finale e Sanremos, Ermal Meta e Moro pretendentë. Shqiptarë, votoni gjakun tonë!
Sot nata finale e Sanremos, Ermal Meta e Moro pretendentë. Shqiptarë, votoni gjakun tonë!
https://3.bp.blogspot.com/-Qbd_hXNpEP4/Wn8nnCKLDFI/AAAAAAAASOo/jSUA1qGQdok0_KCHvj4-9mq-CEZ4zOqdQCLcBGAs/s640/323953_m.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-Qbd_hXNpEP4/Wn8nnCKLDFI/AAAAAAAASOo/jSUA1qGQdok0_KCHvj4-9mq-CEZ4zOqdQCLcBGAs/s72-c/323953_m.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/sot-nata-finale-e-sanremos-ermal-meta-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/sot-nata-finale-e-sanremos-ermal-meta-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy