Sulmohet ambasadori amerikan: Kosova është Serbi, Krimeja është Rusi

Ambasadori i SHBA në Serbi Kyle Scott ka mbajtur ditën e sotme një ligjeratë ë Universitetin e Nishit, të cilën e ka organizuar Klubi serbo-amerikan i miqësisë dhe bashkëpunimit.

Por, ka qenë Kryetari i Qendrës për të Drejta të Njeriut “Clamp” Dragan Krstiq, i cili ka shkaktuar një skandal, duke lëshuar fletushka nga ballkoni në ambientin që po fliste ambasadori amerikan.“nuk na nevojitet demokracia amerikane!”, “na keni goditur me bomba!”, “Kosova është Serbi, Krimeja është Rusi!”, kanë qenë disa nga thirrjet në ato momente.

Në fletushkat që hodhi Krstiq ishte fotografia e presidentit rus Vladimir Putin dhe shkrimi “Duam bazat ruse”, “Jo – diktaturës, censurës, njëmendësisë, manipulimit dhe beogradizimit”.“Nëse do të lexonit çdo ditë këto tabloide, ju do të besonit se Amerika i dëshiron vetëm të keqen Serbisë, se Amerika është armike e Serbisë, se dëshiron të krijojë kaos në Serbi dhe luftë në Ballkan. Të gjitha këto janë budallallëqe”,ka deklaruar ambasadori amerikan, ndërsa Kristaq është ndaluar nga policia./ I.M-Dritare.net

/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8009,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Sulmohet ambasadori amerikan: Kosova është Serbi, Krimeja është Rusi
Sulmohet ambasadori amerikan: Kosova është Serbi, Krimeja është Rusi
Sulmohet ambasadori amerikan: Kosova është Serbi, Krimeja është Rusi
https://2.bp.blogspot.com/-TkMbA2Qjk20/WnV23y4TZOI/AAAAAAAARPk/RYaGEqnps1EqQS4Wt1YM6e7jQFxtyjnZwCLcBGAs/s640/9-3-678x381.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-TkMbA2Qjk20/WnV23y4TZOI/AAAAAAAARPk/RYaGEqnps1EqQS4Wt1YM6e7jQFxtyjnZwCLcBGAs/s72-c/9-3-678x381.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/sulmohet-ambasadori-amerikan-kosova.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/sulmohet-ambasadori-amerikan-kosova.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy