Talenti shqiptar: Ja pse zgjodha të luaj për Greqinë dhe jo me Shqiperinë

Enea Mihaj, lojtari i ekipit U-21 të Shqipërisë, pas lajmit se ka zgjedhur të ndryshojë kombëtare për të kaluar në radhët e ekipit përfaqësues të Greqisë, e konfirmon zyrtarisht një gjë të tillë. Aludimet se u largua pas problemeve me trajnerin Alban Bushi, Mihaj i konsideroi të pavërteta. Ai luan aktualisht për Panetolikos dhe ishte grumbulluar nga shpresat e Shqipërisë, madje u aktivizua 45 minuta në miqësoren e kaluar me Izraelin, por pas ftesës së Greqisë preferoi të ndryshojë destinacion.

Nuk kam patur probleme me Bushin që nuk më aktivizoi. Janë gjëra të tjera që ndikuan. Unë jam rritur në Greqi, kam kaluar fëmijërinë time këtu dhe u shkollova këtu. Nuk e di mirë gjuhën shqipe dhe kjo ndikon. Kur luan për ekipin Kombëtar duhet të luash me zemër dhe ta ndjesh. Nëse nuk e ndjen, nuk është diçka e mirë as për ty, as për skuadrën”, – u shprehet Mihaj për “ E Dua sportin.com”.

Më tej, 19-vjeçari i përgjigjet pyetjes se pse zgjodhi fillimisht Kombëtaren e Shqipërisë dhe më pas ndryshoi vendimin e tij.

“Zgjodha fillimisht Kombëtaren shqiptare, pasi isha i ri dhe mendova se ishte mirë për karrierën time. Tani jam më i rritur dhe mund të mendoj më mirë. Kur luan për Kombëtaren duhet ta bësh sepse e ndjen dhe jo për karrierën tënde”, – përfundoi Mihaj./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7934,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1773,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Talenti shqiptar: Ja pse zgjodha të luaj për Greqinë dhe jo me Shqiperinë
Talenti shqiptar: Ja pse zgjodha të luaj për Greqinë dhe jo me Shqiperinë
Talenti shqiptar: Ja pse zgjodha të luaj për Greqinë
https://3.bp.blogspot.com/-n9uNU_CGwF0/WnyOdDQvOeI/AAAAAAAAR-g/O0bi3685XesNjRi_ZoER-8-mj2ElxcWDACLcBGAs/s640/mihaj-919x540.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-n9uNU_CGwF0/WnyOdDQvOeI/AAAAAAAAR-g/O0bi3685XesNjRi_ZoER-8-mj2ElxcWDACLcBGAs/s72-c/mihaj-919x540.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/talenti-shqiptar-ja-pse-zgjodha-te-luaj.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/talenti-shqiptar-ja-pse-zgjodha-te-luaj.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy